בוש הציגה אבטיפוס לקרטינג חשמלי

אוטוניוז, 31.05.2016 – בוש הציגה לאחרונה בברלין אבטיפוס לקרטינג חשמלי, e-Kart, המבוסס על שני מנועים חשמליים המספקים 27 כ”ס במשותף ומוזנים ממצבר ליתיום במתתח 48 וולט. הקרטינג, בעל הנעה אחורית, מאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש בפחות מ-5 ש’ ומהירותו המרבית 130 קמ”ש.

הקרטינג החשמלי פותח בחסות ה-FIA Electric, ה-Energy Commission והתאחדות הספורט המוטורי הגרמנית, כאשר שותפה בפיתוח גם חברת Mach 1 Kart, יצרנית הקרטינגים הגדולה בגרמניה.

מערכת ההנעה החשמלית מבוססת על מערכת ה-  (boost recuperation System (BRS שפותחה ע”י בוש כדי לתמוך במערכות mild hybrid במכוניות קטנות בעלות מנוע בעירה פנימית עם תגבור חשמלי, המבוססות על זרם 48 וולט. בתרגום חופשי זו “מערכת תגבור התאוששות” המיועדת להגביר את תפוקת המנוע החשמלי התומך במנוע בעירה פנימית. המערכת תותקן במכוניות קטנות בעלות מנועי בעירה פנימית ותתגבר את הספק המנוע בכ-13 כ”ס, תסייע בהפחתת צריכת הדלק ופליטות מזהמים בעד 15%. יצור המערכות צפוי להתחיל ב-2017.

בפיתוח הקרטינג בחשמלי, e-Kart, לא נעשה שימוש במנוע בעירה פנימית ומערכת ה-BRS היא גם יחידת ההנעה. “אנחנו מציעים מערכת מושלמת המשלבת את טכנולוגיות היצור בהיקפים גדולים של בוש עם רכיבים שפותחו במיוחד ותוכנה לבקרת מערכת הכוח ממקור אחד,” אמר ד”ר לאוס בטשר, סגן נשיא בוש מוטורספורט, שגם ציין שהמערכת הותאמה במיוחד למרוצים.

בוש תמשיך בפיתוח האבטיפוס בשבועות הקרובים במטרה להביא את ה-e-Kart לרמה שבה הוא יוכל לקחת חלק במרוצים. “עם ה-e-Kart, הפי”א, בוש והתאחדות הספורט המוטורי הגרמנית, אנחנו מניחים את היסודות למרוצי קרטינג ‘מחשמלים’, שיביאו ליותר התרגשות, הנאה בנהיגה ויעילות גדולה יותר על מסלולי המרוצים” אמר ד”ר מרכוס היין, חברת הנהלת בוש.

(חנה קקיאשוילי)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!