רנו חנכה מרכז חדשנות באונ' ת"א על רקע קשרים קלושים בין סטארט אפים לאקדמיה במדינה

נאדין לקלר, סגנית נשיא בכירה בקבוצת רנו (אוטוניוז)
נאדין לקלר, סגנית נשיא בכירה בקבוצת רנו (אוטוניוז)

אוטוניוז 14.06.2016 – נאדין לקלר, סגנית נשיא בכירה ברנו, חנכה אתמול (ב') את מרכז החדשנות הישראלי של רנו, בשיתוף המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת ת"א. במיזם החדש, שהמגעים להקמתו נמשכו שנתיים ושהוא הראשון שבו יש שיתוף פעולה ישיר בין יצרנית רכב בינלאומית לבין האקדמיה הישראלית, תבחן רנו סטארט אפים ישראלים במטרה לבחור את המתאימים לקבוצה לצורך שילובם בפיתוחי העתיד. רנו מתכוונת להתמקד בישראל בתחומי ניידות עם זיהום אפס (ZEV Mobility) ואבטחת סייבר.

בדבריה בטקס הפתיחה, בנוכחות איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס ודני רבינוביץ', ראש בית הספר ללימודי הסביבה באונירבסיטת ת"א, ברכה לקלר את משרדי הכלכלה ומשרד ראש הממשלה (באמצעות המנהלת לתחליפי דלק) על סיועם בהקמת המיזם. בשבועות הקרובים יוציא המכון לחדשנות תחבורתית קול קורא לסטארט אפים להציג את פיתוחיהם ורעיונותיהם. ההצעות ייבחנו ע"י הגורמים המעורבים בפרויקט ואלה שיבחרו ינוסו על מכוניות של רנו. שני כלי רכב חשמליים של רנו, Zoe ו-Twizzy נתרמו לפרויקט.

המיזם החדש יבוא בנוסף על קשרים שיש לרנו בישראל עם חברות כפינרג'י, המפתחת מצברי אויר-אלומיניום, אוטוטוקס המפתחת אמצעי תקשורת V2V ומובילאיי. לדברי לקלר קיים צורך בקשר הדוק בין אוניברסיטאות, חברות הזנק ותעשיית הרכב כדי לקדם פיתוחים וטכנולוגיות חדשות. "אנחנו יודעים שזה תורם להצלחה כלכלית," אמרה לקלר. תחומים נוספים שהמיזם יבחן יהיו חידושים בתחומי התחבורה החכמה (smart mobility) ואפטר סיילס.

דני רבינוביץ', ראש בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א (אוטוניוז)
דני רבינוביץ', ראש בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א (אוטוניוז)

קשר דל בין סטארט אפים לאקדמיה

דני רבינוביץ', ראש בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א, ציין שהיחסים בין סטארט אפים לאקדמיה בישראל הם "רחוקים מאד וקלושים מאד."  לדבריו כבר בסוף 2013 נעשה ניסיון להקים את המיזם שנחנך. "גילינו שלהפגיש חברת סטארט אפ ומוסד אקדמי בישראל נשמע קל אבל למעשה זו הפעם הראשונה [שזה קורה]. אנחנו גאים מאד שבתוך שנתיים הצלחנו לייסד את ה-Institute for innovation in Transportation ביחד עם המחלקה להנדסה מכנית באוניבריסטה. דברים מוזרים ונפלאים קורים לנו." רבינוביץ' גם ציין שהמכון משתף פעולה עם חברת הרכבות הצרפתית SNCF. "זו הזדמנות גדולה ונפלאה לאוניברסיטה," הוא אמר.

שותפה נוספת לפרוייקט היא קרסו מוטורס יבואנית מכוניות קבוצת רנו וניסאן. "אם רנו באה ראשונה, ניסאן תבוא אחר כך," ציינה לקלר, המכהנת הן בהנהלת רנו ופעילה גם בהנהלת הברית רנו-ניסאן.

נציג קרסו מוטורס בפרוייקט הוא ד"ר שאול רייכמן.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*