מתחרה חדשה לאפל וגוגל בפיתוח אפליקציות לכלי רכב

אוטוניוז, 10.03.2016 – אינריקס, חברה אמריקנית במידע עדכני למכוניות, רכשה את OpenCar מפתחת של אפליקציות למכוניות. OpenCar המפתחת תוכנה לפיתוח אפליקציות המתחרות באלה של גוגל ואפל, Android Auto ו-CarPlay בהתאמה. היתרון בגישה זו הוא שיצרניות הרכב לא יהיו תלויות ביצרניות תוכנה ענקיות שיש להם גם שליטה במנועי חיפוש וביישומים רבים אחרים, כולל ניווט, שמטים את יחסי הכוחות מיצרניות המכוניות ליצרניות לחברות הטכנולוגיה, שממילא שאיפותיהן, הבלתי רשמיות,  הוא לפתח ולשווק מותגים תחת שמותיהם ולהפוך את יצרניות הרכב ליצרניות של ברזלים בלבד.

אינריקס (Inrix), הממוקמת בסיאטל, ארה”ב, היא ספקית עיקרית של נתוני תנועה ומזג אויר בזמן אמת. OpenCar, הממוקמת בקרבה לאינריקס פועלת בסביבת פיתוח בתקן HTML 5 ומאפשרת עיצוב אפליקציות ייחודי ומותגי לכל לקוח.

“אפל וגוגל אימצו גישה שגודל אחד מתאים לכולם, כשחוויית המשתמש בפורד זהה לזו של המשתמש בב.מ.וו,” אמר ברייאן מיסטל, ה-CEO של OpenCar לאוטומוטיב ניוז. “זה לא בסדר.”

אחת הסיבות לחוסר כלכליות בפיתוח אפליקציות לכל מותג נעוץ בפיצול הרב בתעשיית הרכב ולכן לאף מותג אין בסיס לקוחות מספיק גדול כדי לפתח חוויית אינפוטיינמנט ייחודית למותג. כעת OpenCar תאפשר למפתחים לפתח יישומים שונים למכונית והם ישולבו בתוך חבילות שיצרניות רכב ירכיבו וירכשו. התוכנה של OpenCar, שעדיין אינה משווקת באופן מסחרי, פותחה בשיתוף עם מאזדה. אינריקס הודיעה שהיא תחל לשווק את התוכנה בתוך 60 יום. בינתיים היא מנהלת מגעים עם יצרניות רכב אחדות כדי שיעשו שימוש בתוכנה זו. המערכת תעודכן באופן מקוון כאשר עידכונים יהיו זמינים, אולם לא באמצעות הטלפון הנייד,] כמו במקרים של אפל וגוגל, אלא עידכון שיתבצע ישירות למחשב שנמצא במכונית.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!