מותג חדש: LYNK & CO, של קבוצת Geely, תוכנן בשבדיה, ייוצר בסין

  • גילי הסינית מנצלת את היכולת של וולבו לפתח מותג חדש.
  • הדגם הראשון, קרוסאובר ייקרא 01.
  • המותג ינסה לאתגר קונבנציות בתעשיית הרכב הן מסחרית והן טכנולוגית.
LYNK & CO 01, הדגם הראשון של המותג החדש קל קבוצות גילי (Geely)
LYNK & CO 01, הדגם הראשון של המותג החדש קל קבוצות גילי (Geely)

אוטוניוז, 25.10.2016 – קבוצת הרכב הסינית Geely Auto Group השיקה בשבוע שעבר בברלין מותג חדש LYNK & CO, שם שנועד לסמל את רמת הקישוריות הגבוהה של מכוניות המותג. ביחד עם המותג החדש תנסה הקבוצה ליישם כמה אסטרטגיות שיווק חדשות וביניהן שיווק המכונית בלא להסתמך על רשת דילרים, אלא שיווק שיעשה בעיקר באמצעות האינטרנט. לדברי החברה עלות השיווק היא כ-25% ממחיר המכונית ושיווק חדשני כזה, בדומה לזה של טסלה, יאפשר מחירים תחרותיים ביותר.

לדברי וולבו מחקרים מראים ש-10% מהלקוחות רוצים לרכוש את מכוניותיהם באמצעות האינטרנט אולם רק 2% עושים זאת. את ההפרש הזה מקווה החברה לנצל לשיפור מכירותיה שיהיו מבוססות אינטרנט.

בתוך חמש שנים צופה החברה מכירות של 500,000 כלי רכב בשנה.

עם הצגת המותג הוצג גם הדגם הראשון, הנקרא 01, קרוסאובר המבוסס על פלטפורמת ה-Compact Modular Architecture – CMA, שתיושם גם בדגמי הדור הבא של המכוניות הקומפקטיות של וולבו, דגם ה-40. בעקבות LYNK & CO 01 יפותחו גם דגמים שיכונו 02, 03 והלאה “שישקפו את הרעיון של המותג, פישטו ואיתגור קונבנציות של התעשיה עד לשמות הדגמים,” נכתב בהודעה לעיתונות.

הדגם יצויד במנועים של וולבו, 3-ציל’ 1.5 ל’, ו-4-ציל’ 2.0 ל’ עם תיבת הילוכים בעלת מצמד כפול. לדגם הנעה קדמית או AWD. בשלב מאוחר יותר הדגם ישווק גם בגרסאות הייבריד ופלאג-אין הייבריד והחל ב-2019 צפוי גם דגם חשמלי.

ה-LYNK & CO 01 הוא קרוסאובר המיועד לקהל העירוני כאשר אחד המאפיינים שלו היא מערכת API שתאפשר למתכנתים לפתח אפליקציות ייחודיות עבור כלי הרכב. אפליקציות אפשריות הן למשל יצירת סביבה של שיתוף מכוניות, שבעלי דגמי LYNK יוכלו להיות חלק ממנה. כדי להפיץ את האפליקציות תנהל החברה חנות אפליקציות (app store).

מכירות LYNK אמורות להתחיל בסין בשנה הבאה, באירופה ב-2018 ואחר כך בארה”ב. מכוניות LYNK, כולל המנועים, ייוצרו בסין, כך שיתכן שזה יהיה המותג הראשון שייצא מכוניות המיוצרות בסין באופן משמעותי לאירופה ולארה”ב.

לפי האוטומוטיב ניוז מסירות כלי רכב בארה”ב יבוצעו ע”י סוכנויות בבעלות החברה, דבר שסותר חוקים במדינות רבות בארה”ב שבהם נלחמה בשנים האחרונות טסלה. השירות למכוניות יבוצע ע”י הדילרים של וולבו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!