לנד רובר וולאר נחשף בלונדון בדרך לג’נבה

  • הוולאר הוא כלי הרכב מוטה הכביש ביותר שיצרה לנד רובר מעולם.
  • מבוסס על הפלטפורמה החדשה של קבוצת יגואר-לנד רובר.
  • יצויד בשישה מנועים עם אופציה להנעה הייברידית.
לנד רובר וולאר, רכב שטח מוטה כביש (לנד רובר)
לנד רובר וולאר, רכב שטח מוטה כביש (לנד רובר)

אוטוניוז, 02.03.2017 – לנד רובר חשפה אתמול (ד’) את הדגם החדש, לנד רובר Velar, במוזיאון העיצוב בלונדון בהשתתפות סלבריטיס רבים. הוולאר יוצג לראשונה לציבור הרחב בתערוכת המכוניות של ג’נבה החודש. הוולאר, עתיד להתחרות מול רכבי שטח בינוניים דוגמת הפורשה מקאן ואמור להביא את מותג לנד רובר אל קהל רחב הרבה יותר מזה שאליו הוא הגיע עד כה.

“זהו הלנד רובר מוטה הכביש שלנד רובר תכננה מעולם,” צוטט באוטומוטיב ניוז יורופ מאסימו פרסקלה, מעצב העיצוב החיצוני של המותג. עוד לפניו אמר ראלף ספת’, ה-CEO של המותג הוא “ריינג’ רובר שדומה יותר למכונית.”

הוולאר מבוסס על הפלטפורמה החדשה קלת המשקל של קבוצת יגואר-לנד רובר (JLR) עליו מובססים היגואר XE והיגואר F-Pace. הוולאר גם תיוצר באותו מפעל בו מורכבת ה-F-Pace ולשני הדגמים בסיסי גלגלים זהה, 2,874 מ”מ.

למרות הדגש במסר על יכולת הכביש של הוולאר, לנד רובר גם מציינת את ביצועי השטח שלו. מרווח הגחון המרבי הוא 251 מ”מ, כאשר כלי הרכב מצויד בבולמי זעזועים מבוססי אויר. בנוסף לכך יש גם אופציה לדיפרנציאל ננעל אחורי.

הוולאר יגיע עם שש יחידות כוח, החל ממנוע 4 ציל’ 177 כ”ס ועד מנוע עם מגדש על, V6, בנפח 3.0 ל’ והספק 375 כ”ס. יתכן שבעתיד תוצע לו גם גירסה מחושמלת.

הוולאר מהווה חלק מהמיצוב המחודש של מותג לנד רובר תחת הבעלות ההודית של קבוצת TATA. לפי תוכנית זו ללנד רובר יהיו שלושה קווי מוצרים, קו המוצרים הבכיר יהיה של ריינג’ רובר לרכבי שטח ברמה גבוהה ביותר, קו המוצרים של דיסקברי לקהל ביניים, וקו המוצרים של הדיפנדר שתהיה רמת הבסיס של המותג. לנד רובר סיימה את ייצור הדיפנדר לפני שנה אחרי 68 שנים אבל עדיין לא הודיע על מועד הצגת המחליף שלו.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!