נפילה של 40% במחיר המניה מרגיזה את משקיעי פורד

  • ביל פורד מאוכזב ממחיר המניה, שנפל ב-40% מאז התמנה מרק פילדס ל-CEO לפני כמעט שלוש שנים.
  • פורד תמשיך להשקיעה בפיתוח טכנולוגיות חדש.
  • אנחנו מאוכזבים אבל העסק מתפקד היטב, אמר ביל פורד.

אוטוניוז, 15.05.2017 – בכירי פורד ניסו להדוף את המתקפות עליהם באסיפת בעלי המניות השנתית שנערכה ביום חמישי האחרון. היתה זו האסיפה השנתית הראשונה שנערכה בפורמאט ווירטואלי, עובדה שהרגיזה חלק מהמשתתפים.

מרק פילדס, ה-CEO של הקבוצה אמר שפורד פועלת “באגרסיביות אבל גם בזהירות, בשינוי האסטרטגי הגדול ביותר בהיסטוריה של החברה שלנו.”

ביל פורד, יו”ר פעיל, אמר שהחברה ממשיכה להצליח היום תוך כדי שהיא מניחה יסודות להצלחות גדולות יותר בעתיד. יסודות אלה אמורים לשאת פעילויות שאינן אוטומוטיביות מסורתיות כמו שירותי ניידות, טכנולוגיית מכונית אוטונומית ועוד.

“אנחנו מאוכזבים אבל העסק מתפקד היטב,” אמר פורד בהתייחסו למחיר המניה, שבתקופתו כהונתו של פילדס צנח ביותר משליש.  “אנחנו מבצעים השקעות הן להיום והן למחר ואני מאמין שזה הדבר הנכון לעשות.”

אחד המשקיעים שאל מאת פורד ופילדס מדוע החברה אינה מבצעת רכישת מניות כדי לתמוך במחיר ולהראות אמון בחברה. אולם לשאלה ענה ה-CFP בלי שאנקס שאמר שאחת המטרות העיקריות היא לשמור על דירוג אשראי גבוה של החברה למקרה של מפנה לרעה בכלכלה “שבסופו של דבר, אחד כזה יקרה.”

משקיעים מחו גם על הירידה באיכות הייצור שהגדילה את מספר הריקולים. פילדס הודה בתופעה, אבל אמר שהחברה מראה שיפור בתחום זה.

לדברי פורד באספה השנתית הווירטואלית לקחו חלק 147 בעלי מניות, לעומת 59 בעלי מניות שנה קודם ובסך הכל האזינו לאסיפה, כולל אורחים ועיתונאים 530 איש, פי שלושה מאשר בשנה שעברה.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!