שידור חוזר: קרדן ישראל תמכור את מניותיה ב-UMI להמזרח תמורת 397 מ' ש'

אוטוניוז, 29.09.2016 – קרדן ישראל הודיעה על מכירת חלקה ב-UMI, יבואנית מכוניות ג'נרל מוטורס ובעלת השליטה בחברת הליסינג וההשכרות אוויס,, לחברת המזרח תמורת 397 מ' ש'. המזרח מחזיקה ב-50% ממניות UMI ועם רכישת חלקה של קרדן ישראל בשיעור של 46.1%, היא תחזיק ב-96.1% ממניות החברה. שאר המניות מוחזקות בידי אביהו בן-נון.

המזרח תשלם כ-214.5 מ' ש' עם השלמת העיסקה ותמורת העברת המניות והשאר ישולם בארבעה תשלומים שנתיים שווים, החל מהחודש ה-12 לביצוע העיסקה, בסך של כ-45.7 מ' ש' כ"א. קרדן מעריכה שעם השלמת העיסקה היא תרשום רווח של כ-100 מ' ש'. המזרח תשעבר לקרדן 21.2% ממניות UMI כדי להבטיח את התשלומים השנתיים.

קרדן, שבעל השליטה בה, איש העסקים יוסף גרינפלד נמצא בפשיטת רגל, ניסתה למכור את חלקה ב-UMI במהלך השנה אולם המהלך נכשל בעקבות התנגדות של גורמים אחדים שסברו שהתמורה נמוכה מדי. בעקבות הכישלון הוקמה ועדה מיוחדת שהורכבה מחברי דירקטוריון קרדן ישראל שאינם בעלי עניין בחברה ושניהלה מו"מ חדש על העיסקה במטרה "להשיא, ככל הניתן, את ערכי העיסקה." לועדה הוגשה הערכת שווי חיצונית חדשה של UMI וגם התייחסות ל"הוגנות העיסקה". בפועל התוצאה אינה שונה בהרבה מהעיסקה שבוטלה למעט מספר סעיפים כמו שיפור שיער הריבית (מפריים+0.5% לפריים+0.75%), קיצור תקופת התשלומים (מ-4 ל-5 שנים), ביטול אופציית PUT שהוענקה להמזרח ועוד מספר סעיפים. לדברי חברת פרומותיאוס, שביצעה את הערכת השווי החדשה, התמורה אותה צפויה לקבל קרדן ישראל בניכוי הטבה לחברת המזרח מגלמת ל-UMI שווי של 980 מ' ש', הנמצא מעל לטווח העליון של הערכת השווי שנעה בין 803 מ' ש' ל-853 מ' ש'.

קרדן ישראל הודיעה על כינוס אסיפה מיוחדת לאישור ההסכם ב-2 בנובמבר השנה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*