פיג’ו-סיטרואן בניסוי נהיגה אוטונומית עם AImotive

  • PSA מנסה את הטכנולוגיה של הסטארטאפ ההונגרי.
  • טכנולוגיה המבוססת על יכולת ראיה ורשת ניוראלית.
  • תבחן יכולת נהיגה אוטונומית ברמה 4.

אוטוניוז, 11.09.2017 – קבוצת פיג’ו-סיטרואן חברה לסטארטאפ ההונגרי AImotive במטרה לפתח טכנולוגיית נהיגה אוטונמית ברמה 4, המוגדרת כנהיגה ללא התערבות נהג בתנאים מוגדרים. במהלך הניסוי יבחנו מערכות בקרת שיוט אדפטיבית, החלפת נתיבים אוטומטית, שינוי מצבי שליטה במכונית בין שליטת נהג לשליטה אוטונומית, ומניעת תאונות. הניסוי יבוצע על דרכים מהירות בצרפת במהירות של עד 129 קמ”ש.

“בדיקה של בינה מלאכותית לרכב עתידי רמה 4 ורמה 5 עומדת בראש סדר העדיפויות של קבוצת PSA,” אמרה בהודעה לעיתונות קרלה גוהין, סגנית נשיא בכירה לחדשנות בקבוצה. “שיתוף הפעולה עם AImotive מעניק לנו הזדמנות לבצע ניסויים אלה בתנאי אמת.”

” aiDrive מאפשרת פונקציונליות של רמה 5 בנהיגה אוטונומית בכל תנאי מזג האוויר ותנאי הנסיעה. באמצעות רשתות עצביות, aiDrive מקבלת החלטות המספקות בטיחות ונוחות שאין כמותן ע”י הבנה חזותית עמוקה של סביבתה,” נכתב באתר האינטרנט של AImotive.

שיתוף הפעולה בין PSA ו-AImotive התחיל במאי האחרון. המכונית הראשונה עליה הותקנה המערכת היתה סיטרואן C4 פיקאסו והמכונית נבחנה במתקן סגור.

המערכת של AImotive מבוססת על יכולת ראיה כמקור עיקרי לנתונים מהסביבה ובכך היא מזכירה את הגישה של מובילאיי. המידע הזה ‘מולבש’ על מפה רגילה עם מידע תלת מימד המאפשרת איתור מיקום מדויק של כלי הרכב. רכיב נוסף Motion Engine מקבל את נתוני המפה וקובע את הנתיב שבו המכונית צריכה להתקדם כאשר הוא גם צופה מצבי חירום ומגיב בהתאם. הרכיב הרביעי Control Engine מבקר את תנועת המכונית.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!