פורד שואפת להציג מכונית ללא נהג ב-2021; רכשה את SAIPS הישראלית

פורד פיוז'ן הייבריד מכונית מבחן עם מערכות נהיגה אוטונומית (פורד)
פורד פיוז’ן הייבריד מכונית מבחן עם מערכות נהיגה אוטונומית (פורד)

אוטוניוז, 17.08.2016 – פורד מוטור קומפני הודיעה, בטקס שנערך במרכז המחקר של בעמק הסיליקון, על כוונתה להשיק מכונית אוטונומית מלאה, Level 4, לשימושים מסחריים וללא אביזרי נהיגה מקובלים כמו הגה ודוושות וכמובן ללא נהג או נהגת, בתוך חמש שנים, ב-2021. לשם כך הודיעה הקבוצה על שיתוף פעולה עם  שלוש חברות טכנולוגיה ועל רכישת SAIPS הישראלית, באמצעות Ford Smart Mobility חברה בת שהוקמה לאחרונה לפיתוח בין השאר של יכולת נהיגה אוטונומית.

לפי דיווחים במדיה הישראלית היקפה של רכישת SAIPS מסתכם בעשרות מיליוני דולרים. SAIPS עוסקת בראיית מחשב ולימוד מכונית ולדברי פורד החברה “תחזק את [את יכולתה] במומחיות ב[תחום] אינטיליגנציה מלאכותית ותשפר את ראיית המחשב.” SAIPS פיתחה פתרונות אלוגריתמיים בתחום של ראיה ועיבוד וידיאו, לימוד עמוק, עיבוד סימנים וקלאסיפיקציה. “מומחיות זו תסייע לכלי הרכב האוטונומיים של פורד ללמוד ולהתאים לסביבה שבה הם נמצאים,” נכתב בהודעה של פורד, שפורסמה מפאלו אלטו, קליפורניה, ולא כמוקבל מדירבורן, מישיגן, שם נמצא המטה העיקרי של החברה. עצם קיומו של הטקס בפאלו אלטו מעיד על מעבר זוחל של מרכזי המחקר והפיתוח של תעשיית הרכב ממקומותיהם המסורתיים בדטרויט וסביבותיה לקליפורניה.

חברו נוספת שפורד הודיעה על השקעה בה היא Velodyne המפתחת חיישני LiDAR כשהמטרה העיקרית היא להגיע לייצור סידרתי שיתאים לתעשיית הרכב, הן בביצועי החיישן ובייחוד ברמת המחיר.

Nirenberg Neuroscience LLC היא חברה העוסקת ב-machine vision ואיתה הגיעה פורד להסכם רישוי מיוחד. על הטכנולוגיה הזו יפותחו יכולות ניווט, הכרת חפצים, זיהוי פנים ופונקציות נוספות. החברה נוסדה ע”י ד”ר שיילה נירנברג שפיצחה את הקוד הניוראלי של העין וכיצד הוא מעביר את המידע מהעין למוח.

פורד השקיעה גם ב-Civil Maps העוסקת בפיתוח מפות תלת ממדיות ברזולוציה גבוהה.

מבין ארבע החברות שפורד הודיעה על שיתוף הפעולה עימן היא רכשה רק את SAIPS.

העשור של המכונית האוטונומית

“העשור הבא יוגדר באמצעות האוטומציה של המכונית, ואנחנו רואים שלכלי הרכב האוטונומי תהיה השפעה רבה על החברה כמו לקווי היצור הנעים של פורד השפיעו לפני 100 שנה,” אמר בנאום בטקס מרק פילדס, נשיא ו-CEO של החברה.

כלי הרכב האוטונומי הראשון של פורד, נמסר בהודעה, יהיה ללא הגה וללא דוושות גז ובלימה והוא יתוכנן לשירותי ניידות מסחריים כמו שיתופי מכוניות והסעות ויהיה זמין בהיקפי ייצור גדולים.

בשנה הקרובה פורד מתכננת לשלש את צי מכוניות המבחן שלה ותעלה על כבישי קליפורניה, אריזונה ומישגן כ-30 מכוניות אוטונומית מדגם פיוז’ן הייבריד סדאן. החברה מתכננת לשלש את צי כלי הרכב פעם נוספת בשנה הבאה.

מרק פילדס, נשיא פורד, מודיע על תוכנית המכונית האוטונומית של הקבוצה

מקור: פורד

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!