מענק 1,500 ש’ בשלוש שנים למכוניות משומשות שתותקן בהן מערכת בטיחות

  • משרד התחבורה יסבסד ב-180 מ’ ש’ התקנת מערכות בטיחות בכלי רכב משומשים.
  • הסיבסוד יינתן באמצעות הנחה על אגרת הרישוי במשך שלוש שנים ובסך מצטבר של 1,500 ש’.
  • בעלי כלי הרכב יצטרכו להשקיע אלפי שקלים בהתקנת המערכת, אבל הסיבסוד יהיה לכלי הרכב.

אוטוניוז, 21.03.2017 – תושבי ישראל ירכשו בשלוש שנים 120,000 מערכות התרעה מפני תאונות לכלי רכב בעלות של כ-440 מ’ ש’, כך עולה מהופעה בפני ועדת הכלכלה של הכנסת של שר התחבורה ישראל כץ ומנכ”לית משרד התחבורה, קרן טרנר, אתמול (ב’) בועדת הכלכלה של הכנסת. ישיבת הועדה הוקדשה לנושא תאונות הדרכים ובמהלכה פירטה טרנר את האופן שבו מתכוון משרד האוצר לסבסד את התקנת מערכות הבטיחות בכלי רכב משומשים. המשרד הקצה לכך 180 מ’ ש’ בשלוש שנים. הסכום לא יוחזר לבעלי הרכב באופן ישיר אלא בצורה של הפחתת אגרת הרישוי ב-700 ש’ בשנה הראשונה, 700 ש’ בשנה השניה ו-100 ש’ בשנה השלישית ובסך הכל 1,500 ש’ לכל כלי רכב.

מאחר שעלות כל מערכת, לפי מחירון מובילאיי היא 3,700 ש’ למערכת הפשוטה ביותר, יוצא שבעלי הרכב יוציאו מכיסם, באופן מיידי את מחיר המערכת ובאופן מצטבר 2,200 ש’ לפי מחירי מחירון. בסך הכל מחזור המכירות הצפוי ל-120,000 כלי רכב יעמוד על כ-440 מ’ ש’ (כולל מע”מ).

השבוע הציג א.ד.י מערכות מערכת התרעה של Movon הקוריאנית שתימכר בעלות של 2,490 ש’. אם תיווצר תחרות סביר להניח שמחירי מובילאיי ירדו. מובילאיי מוכרת את המערכות שלה ליבואניות הרכב בעד 1,500 ש’. אלה מערכות זהות לגמרי לאלה שיוצעו לשוק האפטרמרקט למעט העובדה שהן נמכרות בהיקפים גדולים ליבואניות הרכב, מה שחוסך עלויות שיווק ופרסום.

בעיה בסיסית בשיטה המוצעת ע”י משרד התחבורה נעוצה בכך שהמענק עבור מערכת הבטיחות יהיה שייך לכלי הרכב, לא לבעל הרכב, ובמידה וכלי הרכב יימכר הנחת אגרת הרישוי תינתן לבעל הרכב החדש.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!