דיווח: קבוצת שלמה רוכשת את יבואנית אוטובוסים של BYD

  • כלל מוטורס פעלה במשך שנים לשיווק אוטובוסים חשמליים בישראל.
  • האוטובוסים הראשונים יגיעו בעוד מספר שבועות.
  • קבוצה שלמה נכנסת לתחום חדש.

אוטוניוז, 08.06.2017 – קבוצת כלל תעשיות מוכרת את כלל מוטורס, יבואנית האוטובוסים של BYD לישראל לקבוצת שלמה, כך מדווח כלכליסט.

כלל מוטורס ניהלה בשנים האחרונות מאבק עיקש להחדרת האוטובוסים החשמליים של BYD לישראל והצליחה רק בשנה שעברה לזכות במכרז למכירת 17 אוטובוסים. האוטובוסים אמורים להגיע בשבועות הקרובים ולהתחיל לפעול באזור חיפה.

בשנים האחרונות הופעל במתכונת ניסיונית אוטובוס אחד בקו 5 בתל אביב.

כלל מוטורס מנוהלת ע”י דורון ודאי, שימשיך לנהל את החברה לפי הדיווח. יו”ר קבוצת שלמה הוא אסי שמלצר. קבוצת שלמה מחזיקה בשלמה החזקות חברת הליסינג הגדולה בישראל ובבעלות על ש.י.ר-שלמה, יבואנית מכוניות אופל.

בגלל העדר הכנסות בשנים האחרונות כלל מוטורס היתה על המדף במשך תקופה ארוכה, כשגורמים שונים התעניינו ברכישתה. עבור קבוצת שלמה זו העיסקה הגדולה הראשונה מאז נפטר מייסד הקבוצה, שלמה שמלצר, לפני כשנתיים.

העיסקה מכניסה את קבוצת שלמה לתחום חדש שעד כה היא לא פעלה בו והיא תאלץ להתחרות מול שחקנים מנוסים יותר שבחלקם הינם גם יבואנים וגם מפעילי תחבורה ציבורית וחברות הסעה, כשלא פעם יבואנית האוטובוסים מוכרת אוטובוסים לחברת הסעות או מפעילת תחבורה ציבורית הנמצאות בבעלות זהה או דומה.

קבוצת שלמה נתקלה בבעיה של בעלויות צולבות והשפעתן על יכולת המכירות, כאשר החלה לייבא ב-2011 את מותג אופל. לאורך כל התקופה, ועד היום, התקשו המכירות של המותג לצמוח, בגלל הפעילות הכפולה של הקבוצה, הן כספק מכוניות והן כשחקן הגדול ביותר בשוק הליסינג הישראלי. כתוצאה מכך חברות ליסינג, המתחרות בשלמה החזקות, מיעטו לרכוש מכוניות אופל.

בשנה שעברה כ-3,000 מכוניות אופל, כ-50% ממכירות המותג, בוצעו לחברת שלמה החזקות, מצב שאינו בריא. בחמישה החודשים הראשונים של השנה נפלו מכירות אופל ב-27.5ֵ  ל-2,011 כלי רכב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!