ג’נרל מוטורס מגייסת מאות מהנדסים למרכז המו”פ בישראל

אוטוניוז, 29.05.2016 – מרכז הפיתוח של ג’נרל מוטורס בישראל, Advanced technical center – Israel ATC I, מרחיב את פעילותו ומגייס מאות עובדים, כך אמר אילן קורוטקין, מנהל פעילות After Sales של ג’נרל מוטורס בישראל. עד לפני מספר חודשים היו במרכז כ-60 עובדים, מספרם גדל כיום לכ-100 עובדים ובתוך כחודשיים, מסר קורוקטין בכנס השנתי של מהנדסי הרכב בישראל, יגדל מספרם ל-300. קורוטקין אמר שבג’נרל מוטורס הבינו שההשקעה במו”פ בישראל היא השקעה איכותית בזכות היכולות של כח האדם הישראלי. כדי לקלוט את כל מאות העובדים החדשים ATC שכרה עוד שתי קומות בבניין בהרצליה פיתוח שבו היא אכלסה עד עתה את הקומה העליונה וקומה נוספת נשכרה במבנה אחר בסביבה.

מרכז ה-ATC פועל בארבע קבוצות העוסקות בפיתוח רכב אוטונומי, הבטחת סייבר, פיתוח שירותים מקוונים (מערכת On Star) ופעילות של זרוע הון הסיכון הרוכשת סטארטאפים ישראליים שעשויה להיות להם השפעה על תעשיית הרכב. פעילות המו”פ של המרכז מדווחת למרכז המו”פ העיקרי של ג’נרל מוטורס בווארן, מישיגן, ארה”ב.

פיתוח מכונית אוטונומית

לפני חודש, מסר קורוטקין, דיווח מנהל ATC לעובדים בישראל שמרכז הפיתוח בישראל יהיה היחידי מחוץ לארה”ב שתפותח בו מכונית אוטונומית ולטובת הפרויקט הזה מגייסים מהנדסים רבים.

הניסויים ש-ATC מבצעת נעשים באמצעות מכוניות אחדות שיובאו במיוחד לצורך כך מארה”ב ועל סימולטורים ובמעבדות החברה. ב-ATC מפותחות גם מערכות חישה וראיה כשקיים שיתוף פעולה עם מובילאיי, אולם המטרה של ATC לדברי קורוטקין היא להשתמש בתכונות אלה באופן שיהיו הרבה יותר זולות ונגישות. “אנחנו לוקחים את הקיים והופכים ליותר פשוט מתוחכם ויעיל,” אמר קורוטקין.

תחום פעילות נוסף הוא בשליטה רובוטית על הפעלת כלי הרכב, כולל שימוש בבינה מלאכותית. ותחום אחר הוא הרכב המקושר ופיתוח יכולות של מערכות V2V ו-V2I באמצעות הסלולאר ברמת LTE. דגש מושם גם על פיתוח מערכות אינפוטיינמנט קלות ונוחות לתפעול. הדברים ש-ATC עוסקת בהם, לדברי קורוטקין, יהיו על הכביש לכל בעוד חמש שנים.

הון סיכון

זרוע ההון סיכון של ג’י.אמ, GM Ventures הפועלת בישראל היא ייחודית ואינה לה פעילות באף מקום בעולם מחוץ לארה”ב. “אין עוד חיה כזאת בג’י.אמ מחוץ לארה”ב,” אמר קורוטקין וציין שלא מעט חברות סטארטאפ קטנות נרכשו ע”י זרוע ההון סיכון. אלה יכולות להיות חברות שעוסקות בפתרונות תדלוק, חניה, מיפוי, סייבר ותחומים רבים נוספים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!