2,150 הזמנות לפיקאפ טראק החשמלי הראשון בארה”ב

  • Workhorse מציעה את ה-W-15, הפיקאפ טראק החשמלי הראשון עם מאריך טווח בארה”ב.
  • כלי הרכב הוזמן ע”י ארגונים גדולים בהזמנות שעדיין אינן מחייבות.
  • מחירה של כל יחידה 52,500 דולר.

אוטוניוז, 16.04.2017 – חברת Workhorse, המתכננת לייצר פיקאפ טראקס חשמליים מדגם W-15, הודיעה שהיא קיבל 2,150 הזמנות לכלי רכב אלה. ההזמנות אינן מחייבות והחברה טרם התחייבה לייצר את הפיקאפים. ההזמנות התקבלו ממספר ארגונים גדולים ברחבי ארה”ב. מחיר כל טראק, הודיעה החברה, עומד על 52,500 ד’. תמורת כל ההזמנות היא כ-113 מ’ ד’.

פיקאפ טראקס הינו סוג כלי הרכב הפופולארי ביותר והרווחי ביותר בארה”ב. על קטגוריה זו מבוססים הרווחים הגבוהים של ג’נרל מוטורס, פורד ופיאט קרייזלר, שלוש יצרניות הרכב האמריקניות הגדולות, בצפון אמריקה. רווחים אלה מאפשרים לקבוצות הרכב האלה לאזן הפסדים בחלקים אחרים של העולם.

ה-W-15 יצויד בשני מנועים חשמליים בהספק 460 כ”ס על שאסי של E-GEN, שעליו מבוססים הטראקים לחלוקת משלוחים של החברה. כלי הרכב יהיה בעל הנעה כפולה, וגם יצויד במנוע בעירה פנימית להארכת טווח ההנעה החשמלית העומד על כ-130 ק”מ. לטובת משקל נמוך ככל האפשר גוף המכונית ייוצר מחומרים מרוכבים. לטראק תהיה מערכת חשמל 7.2 ק”ו שתאפשר חיבור של כלי עבודה למערכת החשמל של כלי הרכב מבלי להפעיל את מנוע הבעירה הפנימית. משקל כלי הרכב הוא 3,265 ק”ג, יכולת הגרירה 2,270 ק”ג ויכולת הנשיאה תהיה עד 1,000 ק”ג. כאשר הוא ללא משא ל-W-15 ביצועים מרשימים כמו זינוק מעמידה ל-98 קמ”ש ב-5.5 שנ’.

ה-W-15 יצויד במצבר ליתיום-יון של פנסוניק. לדברי החברה היתרון העיקרי של כלי הרכב הוא בעלות תפעול נמוכה, שבתוך ארבע שנים תחזיר את ההשקעה ברכישת כלי הרכב, בהשוואה לכלי רכב מקביל עם מנוע בעירה פנימית.

“אנחנו מאמינים שה-W-15  יהיה הפיקאפ טראק פלאג-אין הראשון המיוצר באמריקה ע”י OEM,” אמר בהודעה לעיתונות סטיב ברנס, ה-CEO של החברה. “ציים בוחנים את העלות הכולל של הבעלות על כלי הרכב שלהם ואנחנו מעודדים מאד מהמספר של ציי הרכב שנתנו פידבקים חיוביים ביחס לכלכליות של הבעלות על ה-W-15 כחלק מצי הרכב.”

Workhorse עסקה עד כה בעיקר בייצור כלי רכב ל”ק”מ האחרון” בתחום החלוקה. החברה פיתחה מערכת משולבת רחפן אוטונומי לחלוקת חבילות ומכרה כמה מאות כלי רכב הייברידיים ל-UPS, ענקית השילוח.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!