תערוכת פאריס: מרצדס-בנץ הציגה את EQ, מותג לכלל פעילות המכוניות החשמליות של הקבוצה

Generation EQ, דגם הקונספט החדש של מרצדס בנץ (דיימלר)
Generation EQ, דגם הקונספט החדש של מרצדס בנץ (דיימלר)

תקציר מנהלים

  • מרצדס-בנץ הציגה את ה-Generation EQ קונספט, מכונית חשמלית על פלטפורמה שפותחה במיוחד למכוניות BEV ותשמש כפלטפורמה לכל המכוניות החשמליות של מרצדס.
  • מרצדס-בנץ הציגה את המותג EQ שתחתיו ימותגו, לבד ממכוניות חשמליות גם מכשירי טעינה, תאים פוטו-וולטאיים וציוד נוסף למכוניות חשמליות.
  • מרצדס מתכוונת להשיק 10 דגמים חשמליים עד 2025 שיקחו 15-25 מכלל מכירות המכוניות הפרטיות של הקבוצה.

אוטוניוז, 01.10.2016 – מרצדס-בנץ מציבה אתגר לטסלה: בתערוכת פאריס מציגה יצרנית הפרמיום הגרמנית את המותג החשמלי EQ, מותג שיכלול לא רק את המכוניות החשמליות העתידיות של מרצדס-בנץ, אלא גם מצברים נייחים, מטענים ותאים פוטו-וולטאיים. “תחת המותג הזה אנחנו ממתגים את כל הידע שלנו המתייחס לניידות חשמלית אינטליגנטית,” הסביר בהודעה לעיתונות אולה קלניוס, חברת הנהלת דיימלר והממונה על מכירות מרצדס-בנץ.

מרצדס, שכבר מוכרת דגמים חשמליים אחדים תחת המותגים מרצדס-בנץ וסמארט, משווקת כבר קופסאות קיר לטעינה מהירה, אפליקציה Charge&Pay לטעינה חשמלית באתרים ציבוריים ויחידות אגירת אנרגיה נייחות לבתים פרטיים ולעסקים.

“הדור החדש של כלי רכב חשמליים מבוסס על ארכיטקטורה שפותחה במיוחד לדגמים חשמליים על מצבר, עם יכולת לגידול בכל מובן וניתנת לשימוש בכל הדגמים. היא מתאימה ל-SUV, סאלון וקופה. בסיס הגלגלים ומרווח הגלגלים הם משתנים,” הסביר ד”ר תומאס וובר חברת הנהלת דיימלר אחראי לקבוצת מחקר במרצדס-בנץ.

Generation EQ

מרצדס בחרה להציג את דגם הקונספט EQ Generation בתצורת SUV ובתצורה זו יהיה גם הרכב החשמלי הסדרתי הראשון תחת המותג EQ שצפוי להגיע לשוק לקראת סוף העשור. זה אינו מקרה, מאחר שה-SUV הוא הסגמנט הצומח במהירות הגבוהה ביותר, לעומת ירידה במכירות מכוניות בתצורות קלאסיות יותר.

מכונית הקונספט מצוידת במערכת הנעה חשמלית שהספקה 300 ק”ו (402 כ”ס) שני מנועים חשמליים (אחד מלפנים השני מאחור), מומנט 700 נ”מ ומצבר ליתיום יון, בעל קיבולת משתנה בהתאם לדרישה, המיוצר ע”י דיימלר, עם תכולה של 70 קו”ש במכונית הקונספט והמותקן מתחת לריצפה. ל-SUV טווח נסיעה של 500 ק”מ בין שתי טעינות. ל-EQ הנעה כפולה עם יכולת לשנות את חלוקת המומנט בין שני הצירים בהתאם לצורך.

דיטר זטשה, הבוס של דיימלר, אמר שבכוונת החברה להשיק 10 דגמים חשמליים חדשים עד 2025 ומכירות של מכוניות חשמליות יעמדו על 15%-25% ממכירות מרצדס, דיווח האוטומוטיב ניוז יורופ. לדברי דיימלר ה-Generation EQ קונספט כבר קרוב לשלב הייצור.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*