תביעה פלילית / אנתוני לבנדובסקי, יזם נהיגה אוטונומית, עלול להיכלא ל-10 שנים

  • לבנדובסקי מואשם בעבירות פליליות של גניבת סודות מסחריים.
  • עורכי דינו טוענים שלהאשמות אין בסיס מאחר שהוא עשה זאת במסגרת תפקידו.
  • לבנדובסקי התפטר מתפקידו כ-CEO של Pronto AI.

אוטוניוז, 28.08.2019 – אנתוני לבנדובסקי, לשעבר מהנדס בתוכנית הנהיגה האוטונומית של גוגל ו-ואיימו ואחר כך שותף להקמת Otto, סטארטאפ לפיתוח נהיגה אוטונומית למשאיות שנמכר לאובר תמורת 600 מ' ד', עומד למשפט פלילי בארה"ב. משרד המשפטים האמריקני הגיש נגד לבנדובסקי כתב אישום פלילי שיידון בפני חבר מושבעים פדרלי, בגין גנבת סודות מסחריים. לבנדובסקי מואשם בגנבת סודות מסחריים מואיימו לפני שעזב את החברה ב-2016. העונש המירבי בגין העבירות בהן הוא נתבע עומד על 10 שנות מאשר וקנס 250,000 ד', בתוספת סכום השבה, בגין כל הפרה.

האישומים נובעים מתקופת עבודתו של לבנדובסקי בפרויקט הנהיגה עצמית של גוגל, בשנים 2009-2016.

לבנדובסקי מואשם שבטרם עזב את ואיימו הוא הוריד ממחשבי החברה חומרים הקשורים לליידאר שגוגל פיתחה וטכנולוגיית נהיגה אוטונומית. בסודות מסחריים אלה הוא עשה שימוש, לפי כתב האישום, בפיתוח הטכנולוגיה של Otto שנמכרה לאובר. גוגל תבעה את אובר ושתי החברות הגיעו, כבר בפברואר 2018, להסכם לפיו אובר לא תעשה שימוש בטכנולוגיה הגנובה, בנוסף לפיצויים במניות אובר שהוענקו לגוגל, שערכן הוערך אז בכ-240 מ' ד'.

בעקבות התביעה הפלילית לבנדובסקי התפטר מתפקיד ה-CEO של Pronto AI, סטארטאפ לנהיגה אוטונומית, המפתח מערכת בשם Copilot, המיועדת למשאיות.

"הוא לא גנב שום דבר, מאף אחד", אמרו בהצהרה עורכי דינו. "המקרה הזה חוזר על טענות שכבר הוסדרו בתיק אזרחי לפני יותר משנה וחצי. ההורדות המדוברות התרחשו בזמן שאנתוני עבד בגוגל – כשהוא וצוותו הוסמכו להשתמש במידע. אף אחד מהתיקים הסודיים כביכול לא עבר מעולם לחברה אחרת."

כותרות היום

 

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*