שלטונות צרפת סגרו חקירה בגין מנועי דיזל נגד אופל

  • שבועיים אחרי רכישת אופל ע”י פיג’ו-סיטרואן נוקתה אופל מחדש לפרשת דיזלגייט בצרפת.
  • PSA תנצל את רכישת אופל להתפשטות גלובלית.
  • השוק המערב אירופי יהיה השוק העיקרי של הקבוצה.

אוטוניוז, 20.03.2017 – שבועיים אחרי שקבוצת הרכב הצרפתית פיג’ו-סיטרואן הסכימה לרכוש את אופל מג’נרל מוטורס תמורת כ-2.3 מיליארד ד’, הודיעו שלטונות צרפת על סגירת החקירה נגד אופל בגין רמאות במנועי דיזל. החקירה בוצעה כחלק מהתרחבות החקירה בפרשת הדיזלגייט של פולקסווגן שפרצה לפני כשנה וחצי. החקירה “לא חשפה כל הוכחה לרמאות,” צוטטה הודעת ארגון DGCCRF, ארגון צרכנים צרפתי, ע”י סוכנות רויטרס.

רכישת אופל תאפשר ל-PSA להגדיל את תכניות ההתרחבות הגלובלית, אמר לעיתון Welt am Sonntag ז’אן-פיליפ פיג’ו, מבני המשפחה שעדיין מחזיקה במניות הקבוצה. “זה יאפשר לקבוצה לכבוש את שאר העולם צעד אחר צעד. זו נותרה מטרה חשובה של PSA,” אמר פיג’ו.

משפחת פיג’ו מחזיקה ב-22.19% מזכויות ההצבעה בקבוצה וב-13.68% מההון. ממשלת צרפת ודונגפנג הסינית מחזיקות ב-13.68% מהקבוצה כל אחת.

“אופל היא חזקה היכן ש-PSA אינה חזקה במיוחד,” אמר רוברט פיג’ו, בן משפחה נוסף שנטל חלק בראיון, בתגובה לטענה שהרכישה הגבירה את חשיפת הקבוצה לשוק האירופי. לדבריו לכל קבוצת רכב יש שוק אחד שבו היא חזקה ומוכרת מעל שלושה מיליון כלי רכב בשנה, כפי שצפוי ש-PSA ואופל יעשו במערב אירופה. “יש מעט מאד קניבליזציה בין שני המותגים,” אמר רוברט פיג’ו. לדברי המשפחה עיסקה בין פיג’ו לאופל נדונה כבר לפני שנים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!