שיתוף פעולה בין ליפט לואיימו בפיתוח מכונית אוטונומית

  • ספקית שירותי הניידות ויצרנית התוכנה שבבעלות אלפאבית, ישתפו פעולה בפיתוח נהיגה אוטונומית.
  • ג'נרל מוטורס משקיעה גדול בליפט.
  • ואיימו משתפת פעולה עם קבוצת פיאט-קרייזלר והשיקה צי מכוניות קרייזלר פאסיפיקה הייבריד אוטונומיות.

אוטוניוז, 15.05.2017 – ליפט ו-ואיימו, הראשונה חברת שיתוף נסיעות שג'נרל מוטורס היא מהמשקיעות הגדולות בה, והשניה היא זרוע הניידות של אלפאבית, הגיעו להסכם שיתוף פעולה במטרה לזרז את השקת המכונית האוטונומית, דיווח הניו יורק טיימס, דיווח שאושר ע"י שתי החברות. "ואיימו מחזיקה היום בטכנולוגיה הטובה ביותר לנהיגה עצמית ושיתוף פעולה יאיץ את החזון המשותף שלנו לשיפור החיים עם התחבורה הטובה בעולם," אמר בהצהרה דוברת של ליפט.

"החזון של ליפט והמחויבות לשיפר האופן שבו הערים נעות יסייע לטכנולוגיית הנהיגה העצמית של ואיימו להגיע ליותר אנשים ביותר מקומות," אמר דובר של ואיימו.

שיתוף הפעולה בין שתי החברות הוא כמעט טבעי, מאחר שליפט הודיעה בעבר שאין בכוונתה לפתח טכנולוגיית נהיגה אוטונומית באופן עצמאי ולכן היה עליה לרכוש כזו. לואיימו עדיין אין לקוחות משמעותיים, אם כי הונדה שוקלת את התקנת המערכת שלה.

ליפט נחשבת לחברה השניה בגודלה בתחבורה שיתופית בארה"ב אולם שווי השוק המשוער שלה, כ-7 מיליארד דולר, כעשירית מגובה השוק המשוער של אובר, החברה הגדול בסקטור התחבורה השיתופית. בחודש שעבר גייסה ליפט 600 מ' ד' לפי הערכת שווי של 6.9 מיליארד ד'.

אובר, שכבר התחילה להפעיל ציי מבחן למכונית אוטונומית, משקיעה מאות מיליוני דולרים במו"פ והקימה מרכז לטכנולוגיות מתקדמות בפיטסבורג. אובר גם רכשה תמורת 680 מ' ד' את Otto, שפיתחה משאית אוטונומית והוקמה ע"י יוצאי גוגל, לפני הספין  אוף של ואיימו. בין אלפאבית, החברה האם של ואיימו ואובר התפתח לאחרונה מאבק משפטי אחרי שהראשונה האשימה את האחרונה בגניבת סודות מסחריים וקנין רוחני.

ואיימו משתפת פעולה עם קרייזלר, שהתקינה מערכת נהיגה אוטונומית בדגמי פאסיפיקה הייבריד. כיום מפעילה ואיימו תכנית מבחן למכוניות אלה באריזונה, שאליה יכולים להרשם אנשים פרטיים.

העיסקה בין ואיימו לליפט, שפרטי שיתוף הפעולה בה נותרו חסויים, משאירה בחוץ את דלפי אוטומוטיב המתכננת להשיק צי ניסוי למוניות אוטונומיות בארה"ב ובאירופה השנה או בשנה הבאה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*