שישה סטארטאפים נבחרו לאינקובטור של קבוצת פולקסווגן

  • שישה סטארטאפים, כולם גרמנים, יקחו חלק באינקובטור של קבוצת פולקסווגן.
  • הסטארטאפים עוסקים, בין השאר, בחניה, שיפור התנהגות נהג ועידוד הקמת תשתית לטעינה חשמלית.
  • הפרויקט נערך בתמיכת מדינת סכסוניה.
הסטרטאפים הזוכים שישתתפו באינקובטור של פולקסווגן (פוקלסווגן)
הסטרטאפים הזוכים שישתתפו באינקובטור של פולקסווגן (פוקלסווגן)

אוטוניוז, 28.05.2017 – קבוצת פולקסווגן הודיעה על שישה סטראטאפים שנבחרו לקחת חלק באינקובטור הראשון מסוג זה שהקבוצה עורכת. האינקובטור יערך במפעל השקוף של פולקסווגן בדרזדן. כל הסטארטפים שנבחרו הם גרמנים.

Smart City System – החברה פיתחה מערכת חיישנים המזהה, בזמן אמת, מקומות חניה פנויים ומנווטת אליהם נהגים המחפשים מקומות חניה. בכך מפחיתה המערכת את רמת התנועה בתוך הערים הגורמת להגברת צריכת הדלק והזיהום ומתישה את הנהגות והנהגים.

Ekoio – הסטארטאפ אקויו פיתח עוזר נהיגה אינטליגנטי שיכול, למשל, לספק נהגים, חברות ביטוח, חברות שיתופי נסיעות, ולקוחות ציי רכב עם נתונים חשובים על התנהגות בנהיגה ולהשתמש במערכת בונוס לתגמל נהיגה יעילה. אחת המטרות היא הפחתת צריכת הדלק.

LoyalGo – כדי לזרז פיתוח תשתית טעינה הגו בלויאלגו רעיון להעזר בסוכנויות מקומיות למכירות רכב וגם לתמרץ אותן. לשם כך פותחה מערכת בונוסים לסוכנויות, הממומנות על ידי פרסומות בתחנות הטעינה (מה שמכונה “עמודי פרסום דיגיטליים”).

Tretbox – סטארטאפ המפתח סוג חדש של פדלק חשמלי, עם ארבעה גלגלים, לנשיאת מטען המספק הגנה מפני מזג האוויר ומסוגל לשאת סחורות. מעל לכל, הפדלק נועד לשילוח חבילות למרחקים קצרים, ‘הק”מ האחרון’, והוא יכול לנסוע באופן אוטונומי במהירות מרבית של 25 קמ”ש. עד כה הסטארטאפ גייס 750,000 יורו לפי שווי שוק של 5 מ’ יורו.

בנוסף לארבעת הסטארטאפים החדשים, נבחרו עוד קודם לכן לקחת חלק באינקובטור Geospin, העוסק בביג דאטה ו-CarlundCarla.de, המפתח קונספט חדש לשיווק שיתופי נסיעות לארגונים.

כ-50 סטארטאפים העוסקים בניידות התחרו על מקומות באינקובטור ובהם מיזמים מרומניה וספרד בנוסף על אלה מגרמניה. כל מיזם זכה ל-30 דקות להציג את הרעיון שלו בפני חבר בן שמונה שופטים.

הסטארטאפים יחלו תקופה של שישה חודשי עבודה באינקובטור בקיץ הקרוב. אחרי שלושה החודשים הראשונים יהיה עליהם להציג תוצאות ראשונות. במידה והתוצאות יהיו משכנעות ויעידו על פוטנציאל מסחרי, ימשך הפיתוח בדרזדן עד שהמוצר יהיה מוכן לשיווק. בסוף השנה הזו ותחילת השנה הבאה יתקבלו סטארטאפים נוספים לאינקובטור.

התוכנית מכוונת לסטודנטים ולחוקרים המעוניינים ביזום פרויקטים חדשים. כל קבוצה זוכה לתמיכה בסך 15,000 יורו ובנוסף על כך המפעל מציע תמיכה ממדריכים ומאמנים בסביבת עבודה אטרקטיבית עם תשתית IT איכותית, יצירת קשר עם חוקרים, מפתחים ומקבלי החלטות בקבוצת פולקסווגן. הבנק לפיתוח בסקסוניה מעניק ליווי צמוד וייעוץ לסטארטאפים.2828

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!