שיא במכירות כלי רכב חשמליים לניסאן באירופה ב-2015

אוטוניוז, 21.04.2016 – בשנת 2015 מכרה ניסאן 16,916 כלי רכב חשמליים באירופה, מספר שיא של מכוניות חשמליות ליצרנית הרכב היפנית. ניסאן שיווקה שני דגמים, ניסאן ליף החשמלית הוותיקה כאשר במהלך השנה הושק הדגם המסחרי החשמלי ה-e-NV200. שני הדגמים משווקים, בין השאר, לחברות וארגונים שבבעלותם ציי רכב, כדוגמת רשות הדואר האוסטרית ומשטרת מערב מידלנדס, אנגליה.

ניסאן השיקה את הליף ב-2011 ומאז היקף המכירות העולמי שלו הסתכם בכ-200,0000 יחידות, כלי הרכב החשמלי הנפוץ ביותר בהיסטוריה. אולם למרות השיא, מכירות הליף, כמו גם אלה של מכוניות מתחרות, למעט הדגמים החשמליים של טסלה, היו עד כה מאכזבות. אחת הסיבות העיקריות לכשלון טווח הנסיעה הקצר של הדגם, כ-150 ק”מ בתנאים מיטביים ומשך הטעינה הארוך, שעות אחדות, הדרוש למילוי המצבר.

זה נפלא לראות את העלייה בביקוש של כלי הרכב החשמליים של ניסאן, כשעסקים מתחילים להבין את היתרונות הרבים שלכלי הרכב החשמליים יש להציע,” אמר גארת’ דנסמור, מנהל כלי רכב חשמליים בניסאן אירופה.

לפי דיווחי ניסאן עלויות התפעול המוערכות של הליף וה-e-NV200 עומדות על 0.03 יורו לק”מ ועלויות התחזוקה נמוכות ב-40% מאלה של כלי רכב המונעים במנועי דיזל או בנזין. בזכות הנתונים הללו, סבורים בניסאן, ובזכות הטכנולוגיה שלא פולטת גזי-חממה, בנוסף לתמריצים מצד ממשלות באירופה המוענקים לארגונים המחזיקים בציים של מכוניות חשמליות, הושג במכירות דגמים אלה ביבשת.

[Best_Wordpress_Gallery id=”20″ gal_title=”ניסאן ליף ומצברים חשמליים”]

הארכת טווח לליף

ניסאן הציגה לאחרונה גרסה חדשה של הליף עם מצבר שתכולתו 30 קו”ש ושטווח הנסיעה המוצהר שלו בין טעינה אחת לשניה מגיע ל-250 ק”מ, גידול של 25% בהשוואה לגרסה הקודמת. ניסאן חנכה בתחילת השנה שיפורים במפעל לייצור מצברים בסנדרלנד, אנגליה, בהם הושקעו 26.5 מ’ ליש”ט. בעשור האחרון השקיעה ניסאן 420 מ’ ליש”ט בהקמת המפעל לייצור מכוניות חשמליות ובמפעל המצברים בסנדרלנד. המפעל החל לייצר מכוניות חשמליות ב-2013. במקביל קונסורציום של חברות ומוסדות אקדמיים ממשיכים לפעול לפיתוח המצבר החשמלי בפרויקט שהיקפו 19.4 מ’ ליש”ט, מתוכם 7.9 מיל’ ליש”ט תמיכה מה-Advanced Propulsion Centre, גוף ממשלתי התומך בפרויקטים מעין זה.

(מיתר ינאי)

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!