רנו-ניסאן ומיקרוסופט ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיות למכונית המקושרת

שתי מכוניות חשמליות האחת של רנו והאחת של ניסאן ומאחוריהן הלוגו של מיקרוסופט (רנו-ניסאן)
הברית החדשה בין יצרניות הרכב לחברת הטכנולוגיה (רנו-ניסאן)

אוטוניוז, 27.09.2016 – הברית רנו-ניסאן חתמה על חוזה רב שנתי עם ענקית התוכנה מיקרוסופט לפיתוח מערכת נהיגה מקושרת שתתבסס על Azure שירותי הענן של מיקרוסופט. “חבירה אל מיקרוסופט תאפשר לנו להאיץ את הפיתוח של טכנולוגית קשורות (למכונית המקושרת) הנחוצות לאפשר מצבים שהלקוחות שלנו רוצים ולבנות חדשים שהם אפילו לא תיארו לעצמם,” אמר אוגי רדזיק, סגן נשיא בכיר לכלי רכב מקושרים ברנו-ניסאן. “אנחנו מתכוונים להפוך לספקים של ניידות מקושרת לכל אחד עם פלטפורמה יחידה גלובלית.”

הברית מתכוונת להציג 10 דגמי מכוניות אוטונומיות עד 2020 ובהם שירותים שיסופקו מהענן ויאפשרו לנהג שישאר חסר תעסוקה, עיסוקים מעניינים אם עיסוקי פנאי או עבודה.

הקבוצה תמקד את שירותי הענן בתחומים הבאים:

  • פרסונליזציה והגנה על נתוני הלקוחות שישמרו בענן וכך יהיו מוגנים.
  • הגברת פריון העבודה באמצעות אפשרות לעבוד בתוך המכונית האוטונומית כאשר מסמכי העבודה והפתרונות מאוחסנים בענן.
  • אפשרות של עדכונים אלחוטיים לתוכנות המכונית.
  • שמירה על קשר עם חברים ומשפחה ואפשרות להתראות על זמן הגעה.
  • אפשרות לפקח על המכונית מרחוק ואפשרות להעביר את השליטה בה לאדם אחר ללא צורך במסירה פיזית של מפתח.
  • הגנה על כלי הרכב מגניבות באמצעות טכנולוגיית Geofencingהיוצרת גדרות בלתי נראות סביב למכונית ומאפשרת התראה כאשר המכונית יוצאת או נכנסת משטח שהוגדר מראש.
  • שיפור חווית הבעלות על הרכב כולל שירותי דיאגנוסטיקה שיאספו בזמן אמת.

רנו-ניסאן בחרה במיקרוסופט, לפי ההודעה לעיתונות, בגלל רמת הבטיחות הגבוהה והתמיכה של מערכת Azure במערכות הפעלה מרובות, שפות תכנות וכלים והיא בעלת גמישות המאפשרת לבחור פלטפורמות משותפות לרנו-ניסאן ולפרוש את השירותים בשני המותגים.

בהודעה לעיתונות מיקרוסופט תרצה את בחירתה בברית רנו-ניסאן בגלל מגוון המותגים והפיזור הגיאוגרפי של הברית המקיף למעשה את כל המדינות שבהן נמכרות מכוניות. “בעוד שניסיון המכונית המקושרת הוא רק בתחילתו, אנחנו מאמינים שיש עוד פוטנציאל רב לשנות דרמטית את התעשיה,” אמר ז’אן פיליפ קורטוה, סגן נשיא בכיר ונשיא מכירות גלובליות שיווק ופעולות במיקרוסופט.

רנו-ניסאן, כיצרניות רכב אחרות, ואולי אף בפיגור אחריהן, הגבירה את קצב פעילותה בתחום ההייטק. בשבוע שעבר רכשה הברית את Sylpheo, מפתחת תוכנה צרפתית שאמורה להאיץ את יכולת הקבוצה בתחום של קישוריות וטכנולוגיית ניידות. ל-Sylepho 40 מהנדסים ויועצים. רדזיק, סגן הנשיא ברנו, התמנה לתפקידו רק בינואר האחרון והוא מוביל קמפיין לגיוס 300 מומחי טכנולוגיה לקבוצה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!