רנו-ניסאן ודונגפנג במיזם משותף לייצור SUV קטן חשמלי לשוק הסיני

  • כלי הרכב יבוסס על פלטפורמה קטנה של רנו.
  • הטכנולוגיה החשמלית תהיה סינית.
  • הייצור יעשה ייעשה בסן במפעל קיים וצפוי להתחיל ב-2019.

אוטוניוז, 30.09.2017 – שוק הרכב הסיני ממשיך להיות האטרקציה הגדולה ביותר ליצרניות הרכב המסורתיות. אתמול (ג’) הודיעו הברית רנו-ניסאן, קבוצת הרכב הגדולה בעולם בהיקף מכירות בחצי הראשון של 2017, ודונגפנג מוטורס, מיצרניות הרכב הגדולות בסין, על הקמת מיזם משותף לייצור כלי רכב חשמליים. המיזם יוקם בסין וכל אחד מהצדדים יחזיק בו ב-50%. המיזם ייקרא eGT New Energy Automotive Co. והוא יתכנן וייצר כלי רכב חשמליים בהתאם לדרישות ולטעמים בשוק הסיני. כלי הרכב הראשון יהיה קטן ויפותח על פלטפורמה של רנו ל-SUV. יתבסס על טכנולוגיות מתקדמות של הברית ובצד הכלכלי ייהנה מהיתרון לגודל של דונגפנג מסרו החברות בהודעה לעיתונות.  כלי הרכב מיועד לשוק הסיני בלבד הפעם ללא העמדות פנים על אופציות ייצוא.

כלי הרכב צפוי להיות מיוצר במפעל של דונגפנג בעיר שיאן בפרובינציית הוביי, מרכז סין. למפעל כושר ייצור של 120,000 כלי רכב בשנה. תחילת הייצור חזויה ל-2019. השימוש במפעל קיים ובתכנונים קיימים יחסכו לשתי הקבוצות חיסכון במשאבים וניצול מיטבי של משאבים קיימים שבשלב זה אינם מנוצלים באופן מלא.

מובילות חשמלית

סין היא בעלת השוק הגדול בעולם לכלי רכב חשמליים על מצברים, BEV, לפי התאחדות יצרני המכונית בסין. ב-2016 נמכרו בסין 256,879 כלי רכב חשמליים, זינוק של 121% לעומת השנה הקודמת. בשבעת החודשים הראשונים 2017 ייצור כלי רכב חשמליים הגיע לכ-223,000 יחידות ונמכרו 204,000 יחידות, גידול של 37.8% ו-33.6% בהתאמה. המיזם המשותף החדש נועד לנצל את פוטנציאל הצמיחה המהיר במגזר ה-BEVs בסין.

בשבוע שעבר חתמה פורד על מזכר הבנות להקמת מיזם משותף לייצור כלי רכב חשמליים בסין. דיימלר ו-BAIC הסינית הודיעו שהן ישקיעו במשותף 665 מיליון יורו בהקמת מפעל מצברים למכוניות חשמליות. דיימלר במשותף עם BYD הזרימו במאי האחרון 145 מ’ ד’ להצלת מיזם משותף לייצור מכוניות חשמליות עם BYD.

סין עלתה לאחרונה למקום הראשון באינדקס הניידות החשמלית, שערכה חברת המחקר רונלד ברגר.

לדונגפנג מיזמים משותפים עם יצרניות רכב מערביות אחדות ובהן קבוצת פיג’ו-סיטרואן. דונגפנג מחזיקה ב-14% ממניות PSA.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!