ראשי קבוצת פורד מגנים את איסור הכניסות של טראמפ

  • אחרי שניסתה להציג חזית הרמונית עם הנשיא החדש בענייני תעסוקה והשקעות, פורד מבקרת את מדיניות ההגירה שלו.
  • יצרניות רכב אחרות טרם התבטאו בפרשה.
  • אלון מאסק סבור שהמדיניות החדשה מענישה אנשים שלא חטאו.

אוטוניוז, 31.01.2017 – פורד היתה יצרנית הרכב האמריקנית הראשונה שיצאה בגלוי נגד נשיא ארה"ב החדש דונלד טראמפ. ביל פורד, יו"ר הקבוצה ומרק פילדס, נשיא ו-CEO שלחו הודעה לעובדי החברה בהם הם קבעו שהחלטתו של הנשיא לאסור נסיעות "נוגדת את הערכים שלנו כחברה," כך דיווח ערוצי מדיה אחדים בארה"ב. השניים הבהירו שהם אינם תומכים בצו עליו חתם הנשיא ביום שישי האחרון.

"כבוד לכל האנשים הוא ערך ליבה של פורד מוטור קומפני ואנחנו גאים בגיוון הרב של החברה שלנו כאן בבית וסביב לעולם," נכתב באימייל. "לכן אנחנו לא תומכים במדיניות הזאת או כל אחת אחרת הנוגדת את הערכים שלנו כחברה."

השניים הוסיפו שהם לא יודעים אם המדיניות החדשה של הנשיא השפיעה באופן ישיר על מי מעובדי חברת פורד.

דוברים מטעם ג'נרל מוטורס ופיאט קרייזלר סרבו להגיב להחלטת הנשיא.

אלון מאסק, הבוס של טסלה, שלאחרונה נראה היה כמשתף פעולה עם טרמאפ צייץ שאיסורי כניסה לארה"ב "אינם הדרך הטוב ביותר להתמודד עם אתגרי המדינה. אנשים רבים שיושפעו שלילית מהמדיניות הזה הם תומכים של ארה"ב. הם עשו נכון, לא שגו ואינם ראויים להיפסל."

 

בימים האחרונים גם החלו להישמע קולות בעמק הסיליקון שדרשו ממאסק לשתף פעולה עם טראמפ ובמיוחד תבעו שלא לשתף את טראמפ וממשלו בפיתוח אינטליגנציה מלאכותית (AI).

יאן לה קון האחראי בפייסבוק על AI צייץ שאם מאסק ימשיך לשתף פעולה עם טראמפ הוא יפגע במורשת שלו, גם אם ילחם נגד מדיניות שטראמפ מיישם.

"הסכנה האמיתית ב-AI היא האם מאסק מסייע בזה לטראמפ," צייץ נאנדו דה פרייטאס, פרופסור באוקספורד ומדען ב-Google DeepMind. הוא גם תהה האם מדענים חברת AI Research שבבעלות מאסק חשים בנוח כאשר הבוס שלהם משתף פעולה עם טראמפ.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!