קרן ההון סיכון של ב.מ.וו משקיעה ביצרנית אוטובוסים חשמליים

  • בתהליך פיזור הסיכונים בתעשיית הרכב ב.מ.וו נכנסת לתחום הסעת המונים.
  • משקיעה בחברה אמריקנית המייצרת אוטובוסים חשמליים.
  • סכום ההשקעה לא נחשף.
אוטובוס חשמלי של פרוטרה (פרוטרה)
אוטובוס חשמלי של פרוטרה (פרוטרה)

אוטוניוז, 14.06.2017 – המרדף של יצרניות הרכב אחרי עתיד שיבטיח את קיומן המציא זיווג חדש שעד לשנים האחרונות היה בלתי סביר: ב.מ.וו ותחבורה ציבורית. השבוע לקחה ב.מ.וו חלק, באמצעות קרן ההון סיכון של הקבוצה, BMW i Ventures חלק בסיבוב 6 של גיוס הון ע”י Proterra, חברה המחזיקה, לטענתה ב-60% פלח שוק משוק האוטובוסים החשמליים בארה”ב. החברה גייסה הפעם 55 מ’ ד’, אחרי שבינואר האחרון היא גייסה 15 מ’ ד’. בין המשקיעים החדשים בחברה נמצאת גם Generation Investment Management שנוסדה ומנוהלת ע”י אל גור, לשעבר סגן נשיא ארה”ב ותומך ידוע במאבק להקטנת הזיהום. חלקות ההשקעה בין המשקיעים השונים לא נחשפה.

” BMW i Ventures משקיעה בחברות שישנו את הניידות וההובלה, ופרוטרה דוחפת את תעשיית התחבורה קדימה עם האוטובוס החשמלי החדשני ביותר”, אמר זאך בראסז שותף ב-i Ventures בהודעה לעיתונות. “בזכות מאמצי פרוטרה, ניידות חשמלית המונית עוקפת את אוטובוסים [המוזנים] בדלק פוסילי כסטנדרט החדש.” עבור ב.מ.וו i Ventures זו השקעה ראשונה מסוגה בתחבורה ציבורית.

“ההשקעות של Generation Investment Management ו- BMW i Ventures מייצגות אבני דרך חשובות עבור שתי הקבוצות,” נמסר בהודעה לעיתונות שפרסמה פרוטרה, “עם מחויבות להטמעת ברות הקיימא בשוקי ההון המרכזיים… עבור BMW i Ventures זה מייצג את ההשקעה הראשונה שלה בייצור כלי רכב חשמליים כבדים, ומדגיש את המעבר תחבורה חשמלית המונית.”

55 מיליון הדולר מהגיוס הנוכחי ישמשו להרחבת פעילות הייצור של פרוטרה בחוף המזרחי בדרום קרולינה ובחוף המערבי בלוס אנג’לס. החברה, שהמטה שלה נמצא בעמק הסיליקון גם תגדיל את מאמצי המו”פ. פרוטרה מדווחת שעד כה היא מכרה יותר מ-400 אוטובוסים.

לאחרונה השיקה החברה תוכנית לפיתוח אוטובוס אוטונומי בשיתוף עם אוניברסיטת רנו, נוואדה.

מערכת טעינה חשמלית עילית (פרוטרה)
מערכת טעינה חשמלית עילית (פרוטרה)

המוצר העיקרי של החברה הוא אוטובוס הנקרא Catalyst המשווק במידות שונות, עם גדלי מצברים שונים, מ-79 קו”ש וטווח נסיעה של 80 ק”מ ועד 660 קו”ש וטווח נסיעה 560 ק”מ. לאוטובוסים אפשרות לטעינה רגילה במגרשי החניה או טעינה מהירה באמצעות פנטוגרף. בכל הגרסאות מספר מקומות הישיבה הוא 40.

המנוע החשמלי הוא בהספק 295 כ”ס ותיבת הילוכים ייעודית 2 מהירויות.

בין ההשקעות של BMW i Ventures נמצאת גם השקעה באפליקציה Moovit.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!