קרמבה סיקיוריטי תתקין מערכת סייבר במכוניות Vedecom Tech

  • Vedecom, מכון צרפתי לפיתוח תחבורה נקיה, מפתח גם מכונית.
  • קרמבה תשווק למכוניות Vedecom את מערכת הגנת הסייבר.
  • תותקו בכלי רכב ברמת נהיגה אוטונומית 4 או 5.
מכונית שפותחה ע"י Vedecom (וודקום)
מכונית שפותחה ע”י Vedecom (וודקום)

אוטוניוז, 19.06.2017 – VEDECOM Tech, מיזם משותף צרפתי לייצור כלי רכב אוטונומיים ישתמש בטכנולוגיה של חברת הסייבר הישראלית קרמבה סיקיוריטי כדי לאבטח את כלי הרכב שהוא עתיד לייצר. כלי רכב אלה אמורים לעבור לשלב של ייצור המוני, יחסית, כבר ב-2018. לדברי החברה זו תהיה הפעם הראשונה שמערכת סייבר  תותקן במכונית ולכן מדובר בלא פחות ממהפכה בתעשיית הרכב.

לחברת VEDECOM Tech הסכמים לאספקת כלי רכב אוטונומיים עצמאיים לחלוטין (SAE Level 5) ) כבר ב-2017 ו- 2018 בצרפת, גרמניה, איטליה, פורטוגל והולנד. החברה עתידה לספק כלי רכב אוטונומיים עבור פרויקט רכב ללא נהג, לעיריות שונות ברחבי אירופה.

“לאחר בחינה מעמיקה של השוק, הגענו למסקנה כי הטכנולוגיה של קרמבה סיקיוריטי היא הדרך הטובה ביותר להגן על הרכב האוטונומי שאנו מייצרים מפני איומי הסייבר – לא רק לזיהוי שלהם, אלא למניעה ולשמירה על בטיחות הנוסעים,”, אמר פרדריק מאטיס, מנכ”ל ונשיא VEDECOM Tech.

מערכת התקשרות האוטונומית בין כלי רכב לתשתיות התחבורה השונות יוצרת פוטנציאל אדיר לשיפור בטיחות הנהיגה וניהול התנועה בכבישים. עם זאת, שידורי התקשורת עלולים להוות פרצה לגורמים זדוניים שעשויים להשתמש בהם כדי להשתלט על הרכב ולחבל בתפקודו. על כן, על כלי הרכב להיות מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר, באופן שימנע כל אפשרות להתקפה מקומית או התקפה מרחוק על כלי רכב.

קרמבה מגינה על כלי הרכב באמצעות שימוש בתוכנת Carwall המגינה על מערכות הבקרה האלקטרוניות ברכב (ECU) מפני התקפות האקרים או גורמים אחרים.

VEDECOM הוא המכון הצרפתי לתחבורה ברת קיימא וללא [פליטות] פחמנים. המכון הוא שותפות בין הסקטור הציבורי לסקטור הפרטי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!