קונטיננטל מציגה מערכת תצוגה עילית למשאיות

יחידת תצוגה עילית של קונטיננטל למשאיות (קונטיננטל)
יחידת תצוגה עילית של קונטיננטל למשאיות (קונטיננטל)

אוטוניוז, 09.08.2016 – קונטיננטל תציג בתערוכת כלי הרכב המסחריים 2016 בהאנובר (IAA 2016), שתערך בחודש הבא, מערך תצוגת מסך עילית (head up display) למשאיות. היתרון העיקרי של המערכת, לדברי קונטיננטל, הוא בכך שהנהגים לא יצטרכו להסיר את עיניהם מהדרך כאשר הם יקבלו מידע שעד עכשיו היה מוקרן רק על לוח המחוונים מאחורי ההגה או על מסך על הקונסולה המרכזית.

יחידת התצוגה העילית של קונטיננטל פותחה במיוחד עבור כלי רכב מסחריים המשווקים באירופה. יחידת תצוגה עילית מקורית פותחה עבור משאיות אמריקניות שהשמשה הקדמית שלהן שטוחה בהשוואה לאלה של משאיות אירופיות. היחידה שקונטיננטל פיתחה עבור משאיות אירופיות כוללת דיסק שקוף (combiner) המותקן לפני השמשה ומאפשר הקרנה של מידע לנהג גם כאשר השמשה מעוגלת יותר.

לדברי ד”ר מיכאל רוף, מנהל יחידת כלי רכב מסחריים ואפטרמרקט בקונטיננטל, יחידת התצוגה העילית תאפשר לנהג לקבל מידע מוקדם על תמרוני נהיגה צפויים שמערכות נהיגה אוטומטיות מתוכננות לבצע.

מערכות HUD הוצגו כבר לפני שנים, אולם עד כה תפוצתם היא נמוכה למדי והן מותקנות בדרך כלל רק במכוניות יקרות יחסית. אולם מערכות אלה צפויות לתפוס מקום חשוב יותר במכונית העתיד ולהחליף את לוח המחוונים בנוסף למסכי חיווי והפעלה נוספים, כולל אלה המפקחים על מערכות האינפוטיינמנט ומערכות נוספות במכונית. הנהג או הנהגת יוכלו לקבל את מירב הנתונים והמידע הדרושים, כולל מידע שאינו  משמש לנהיגה ולשליטה במכונית אלא להפעלה של מערכת מיזוג  אויר, פונקציות של המכונית המקושרת ועוד.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!