קונטיננטל מפתחת מערכת לזיהוי תנאי כביש

  • המערכת מבוססת על מצלמת מונו וחיישנים נוספים במכונית.
  • תזהה ארבע מצבי כביש: יבש, רטוב, מכוסה שלג, מכוסה קרח.
  • תפעיל את מערכות ה-ADAS ותספק מידע חיוני למערכת נהיגה אוטונומית.
conti_road
מערכת Road Condition Detection של קונטיננטל תוכל לחשוף את מקדם החיכוך של האספלט ולהזין נתונים למערכות ADAS ונהיגה אוטונומית (קונטיננטל)

אוטוניוז, 06.04.2017 – קונטיננטל, יצרנית הרכיבים והצמיגים הגרמנית מפתחת מערכת שתאפשר למכונית לחשב את רמת האחיזה של הצמיגים בהתאם למקדם החיכוך של האספלט עליו היא נוסעת. המערכת המכונה Road Condition Detection משתמשת בנתוני מצלמת מונו הצופה קדימה, שהיום כבר מותקנת במכוניות רבות להן מערכות ADAS ומדרגת את תנאי הכביש כשהיא משתמשת בנתונים ממערכת בקרת האחיזה (ESC), נתוני מזג אויר מקומי המגיעים מהענן והתנהגות הצמיגים. המערכת מסוגלת לחשב את מקדם החיכום של הצמיגים ולקטלג ארבע מצבי כביש: יבש, רטוב, שלג וקרח. נתונים אלה משמשים את מערכת ה-ADAS לתכנן אסטרטגיית פעולה, למשל להאריך טווח בלימת חירום על כביש רטוב, כלומר להתחיל אותה מוקדם יותר.

קונטיננטל כבר הצליחה לפתח מערכת המגיבה היטב לתנאים של כביש רטוב ובשלב הבא מודל דינמיקת כלי רכב שישולב במערכת בקרת האחיזה ויבצע אופטימיזציה של המערכת, מאפיין שיאפשר לא רק בלימה בטוחה יותר אלא גם תפעול דינמי של המכונית על כביש רטוב.

בעתיד המערכת תבוסס על מודל של ראיה 360 מעלות, שלדברי החברה הוא הכרחי להבנה כוללת של אפשרויות נהיגה שונות. המודל הסביבתי ייוצר באמצעות התכת נתונים ממקורות שונים כמו גיאומטריית הכביש, מיקום (לוקליזציה) ותנועה, הכרת חוקי תנועה, מעקב אחרי גופים נעים וזיהוי חללים ריקים בסביבת המכונית. “זה ייצור בסיס נתונים מקיף לנהג אוטומטית בטוח בכל סוג של מזג אויר,” אמר בהודעה לעיתונות ברנד הרטמן, המנהל את הפרויקט.

לדברי הרטמן במכונית אוטונומית מערכת זו תהיה חיונית, כדי לאפשר לה פעולה בטוחה.

מרצדס מדווחת שהיא משתפת פעולה עם יצרנית רכב בפיתוח המערכת, מבלי לנקוב בשם היצרנית, אולם מכונית מרצדס-בנץ מופיעה באחת התמונות שהחברה סיפקה.

מכונית מרצדס במבחן למערכת Road Condition Detection (קונטיננטל)
מכונית מרצדס במבחן למערכת Road Condition Detection (קונטיננטל)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!