קונטיננטל מפתחת מערכת מחוות ידניות לשליטה במכונית

הפעלה של המערכת עם שתי ידיים על ההגה (קונטיננטל)
החלפת תפריט באצבע (קונטיננטל)

אוטוניוז, 10.05.2016 – תפעול מערכות המכונית מחייב מצד אחד היכרות עם עשרות כפתורים ומתגים ומצד שני גוזל לא מעט מהקשב של הנהג, מחייב הורדת יד מההגה והסרת העיניים מהדרך שלפנים. בשנים האחרונות נעשו ניסיונות שונים להקל על הקשיים הקוגניטביים הללו החל מהקטנה במספר הכפתורים ועד לתפעול פונקציות שונות מעל מסכי מגע.

כעת מציגה קונטיננטל, יצרנית הרכיבים הגדולה, שגם עוסקת בפיתוח אינטנסיבי של מערכות נהיגה אוטונומית, מערכת שתאפשר שליטה ובקרה על מערכות המכונית מבלי להסיר את הידיים מההגה והמבט מהכביש וגם תסייע לדבריה, לפתח את חזון המכונית האוטונומית. זו מערכת מחוות באמצעות תנועות ידיים, Gesture based control, המאפשרת לנהגים באמצעות הסטה מהירה של אגודל או נפנוף קל בכף היד לענות לשיחת טלפון או לדחות אותה, להחליף מוד של נסיעה או להפעיל את מערכת האינפוטיינמנט.

הפעלה של מערכת המחוות (קונטיננטל)
הפעלה של מערכת המחוות (קונטיננטל)

אמנם מערכות מבוססות מחוות ידיים אינן המצאה חדשה, אבל קונטיננטל התאימה אותה לתנאי המכונית המודרנית, כאשר חיישן time of light, הפועל במהירות של לפחות 160 פריימים לשניה, מותקן בתוך לוח המחוונים, מאחורי גלגל ההגה וקולט את מחוות היד או האצבעות האמורות לשלוט בפונקציות שונות בכלי הרכב.

המערכת שפיתחה קונטיננטל אמורה להחליף את הכפתורים והמתגים במכונית באמצעות שני פאנלים שקופים מפלסטיק, המשמשים מעין לוח מגע, וללא כל ציוד אלקטרוני.

המערכת תיוצר, ככל הנראה ברמות תחכום שונות, שיתאימו לקטגוריות שונות של כלי רכב. תהיה לה יכולת ללמוד מחוות לפי בחירת הנהג שיוכל גם להוסיף מחוות לפי בחירתו.

הפעלה של המערכת עם שתי ידיים על ההגה (קונטיננטל)
הפעלה של המערכת עם שתי ידיים על ההגה (קונטיננטל)

חלק מהפעולות ניתן לבצע ללא מגע כלל, כמו למשל כאשר היד אוחזת בהגה ומזיזים את האצבעות למעלה ולמטה באופן אחיד, ניתן לקבל או לדחות שיחות טלפון. לדברי קונטיננטל אלה פעולות טבעיות וברורות שגם מאפיינות שימוש בסמארטפונים.

החיישן מורכב ממצלמה תלת מימדית (3D) שבה משולב חיישן לתמונת 3D ההופך את הסיגנאל האינפרה אדום שהתגלה ע”י החיישן לתמונה תלת מימדית. טכניקה זו מאפשרת גילוי בדיוק מילימטרי של תנועות הנהג.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!