קואלקום מאיצה פיתוח מכונית מקושרת באמצעות פלטפורמה חדשה

מערכת תקשורת של קואלקום במכונית מזראטי (קואלקום)
מערכת תקשורת של קואלקום במכונית מזראטי (קואלקום)

אוטוניוז, 12.06.2015 – קואלקום, יצרנית מוליכים למחצה לתעשיית התקשורת, הודיעה על השקת Qualcomm Connected Car Reference Platform שמטרתה להאיץ אימוץ קישוריות מתקדמת ומורכבת לדור הבא של המכונית המקושרת. החברה פיתחה טכנולוגיות מתקדמות בתחומי ה-4G LTE, Wi-Fi, בלוטות’ ו-V2X (vehicle to everything) ותחומים נוספים תוך שימוש במוצרים של החברה כמו מודמים, DSCR למערכות V2X ובלוטות’.

האלמנטים הבולטים ב- Connected Car Reference Platform הם:

  • יכולת התרחבות וגדילה (Scalability)– ממערכת בסיס של יחידת בקרת תלמטיקה (TCU) ועד למערכות אלחוטיות משולבות עם יחידות ECU במכונית, התומכות בפתרונות קריטיים כמו עדכוני תוכנה אלחוטיים, איסוף נתונים ואנליטיקה.
  • Future-Proofing– אפשרות לשדרוג חומרה ותוכנה במהלך מחזור החיים של המוצרים.
  • Wireless coexistence– ניהול פעולות במקביל בטכנולוגיות אלחוטיות רבות תוך שימוש באותו ספקטרום תדרים ב-Wi-Fi, בלוטות’ ובלוטות’ אנרגיה נמוכה.
  • תמיכה בישומים של OEM וצדדים שלישיים – מסגרת בטוחה לפיתוחים וביצועים של ישומי לקוחות.
צ'יפ אוטומוטיבי של קוואלקום
צ’יפ אוטומוטיבי של קואלקום (קואלקום)

“ה-Connected Car Reference Platform מאפשרת ליצרניות רכב ולספקיות שלהם לבחון, לבנות אבות טיפוס ולמסחר את תכנוני הקישוריות תוך שימוש במודולים ובפתרונות המבוססים על מפת הדרכים של קואלקום,” נכתב בהודעה לעיתונות.

בין הפונקציות שהפלטפורמה החדשה תכלול נמצאו תשתית ל-Wi-Fi, כניסה למכונית ללא מפתח, חניה אוטומטית, בטיחות אקטיבית באמצעות שימוש ב-DSRC רב ערוצי, שיקוף מראה (סמארטפון) באמצעות CarPlay של אפל, Android Automotive של גוגל, Projection ו-Mirrorlink, סלולאר V2X, תמיכת LTE ל-DSCR ועוד פונקציות רבות אחרות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!