קדשאי במקום ה-28, היימן/סגל במקום ה-32 בראלי דרך המשי

רז היימן נוהג את 'הצהובה' בנתיב חולי (רמי גלבוע וואלה)
רז היימן נוהג את ‘הצהובה’ בנתיב חולי (רמי גלבוע וואלה)

אוטוניוז, 30.07.2016 – סיריל דספרה בפיג’ו 2008 DKR ניצח בראלי דרך המשי, שהסתיים ביום ראשון האחרון בבייג’ינג כאשר הוא הקדים של מוחמד יאזד אל ראג’י מערב הסעודית במיני All4Racing ב-25:51 שנ’ אחרי כ-10,000 ק”מ של תחרות בחלקה מפרכת ביותר. דספרה סיים את הראלי ב-36 ש’ ו-15:18 ד’ כשלאורך כל הדרך הוא לא צבר אף דקת עונש.

שני צוותים ישראלים השתתפו בראלי ולמרות קשיים לא מעטים, בייחוד אחרי המעבר לסין, שניהם הגיעו לסיומו. הצוות של אביב קדשאי והנווט יזהר ערמוני מארה”ב סיים במקום ה-28 בדירוג הכולל, במקום ה-22 בקטגוריה T1 ובמקום השמיני בקלאס 2. הצוות של רז היימן והלל סגל, במכונית ראלי שזכתה לכינוי ‘הצהובה’ סיים במקום ה-32 בדירוג הכולל, מקום 24 בקטגוריה T1 ומקום 9 בקלאס 4.

קדשאי/ערמוני צברו זמן של 60 שעות 51:15 ד’ ופיגרו אחרי הצוות המנצח ב-24 ש’ ו-35:57 ד’. היימן וסגל צברו זמן של 66 ש’ ו-33:51 ד’ כשמתוך זה 7 ש’ ו-12 ד’ היו עונשים בעקבות איחורים מהם סבל הצוות בגלל תקלות במכונית וגם בגלל עיכובים כחלק מהערבות ההדדית שגילו הצוותים הישראליים כשהם מסייעים האחד לשני להתגבר על תקלות טכניות. קדשאי וערמוני צברו עונשים בסך של 5 ש’ ו-10 ד’.

אולם מה שהתברר במהלך הראלי הוא שמכוניתם של היימן וסגל, שמאחוריה קריירה של עשר שנים ואולי אף יותר, החלה לגלות את סימני עייפות החומר, כאשר בקטעים קשים במיוחד חלקים נקרעו מהשאסי. לפני הראלי החליף סגל את מנוע הב.מ.וו 6 ציל’ במנוע חדש יותר, אולם ההחלפה התבררה כמוטעית, מאחר שהמנוע החדש נטה להתחממות יתר בקטעים החמים בדיונות בסין.

אחרי שהצוות היימן/סגל הגיע עד למקום ה-24 בדירוג הכולל לפני הכניסה לסין, נאלץ הצוות להאבק בתנאי מזג האויר הקשים ובשברים שונים במכונית כדי לסיים את הקטעים המיוחדים באופן שיאפשר להם להיות מדורגים בסיומו של הראלי. הם עשו זאת בהצלחה אבל שילמו בנפילה בדירוג הכולל למקום ה-32. הצוות שדורג אחריהם, במקום ה-33, סיים את הראלי בזמן של יותר מ-100 שעות שמתוכם כ-36 שעות היו עונשים.

הצוות של קדשאי/עמרני סבל בעיקר מתקלות בצירים שחייבו החלפות רבות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!