פרארי תתחיל בג’נבה את חגיגות ה-70, תציג את ה-812 סופרפאסט, מנוע 798 כ”ס

  • ה-812 Superfast מציגה מנוע מחודש וטכנולוגיות מתקדמות.
  • מכונית GT בסגנון הקלאסי עדיין עם מנוע אטמוספרי בלבד.
  • ה-GT האחרונה עם מנוע אטמוספרי.

אוטוניוז, 17.02.2017 – פרארי תציג בתערוכת ג’נבה בחודש הבא את המכונית הסידרתית החזקה ביותר בהיסטוריה של החברה החוגגת השנה 70 שנה לייסודה, ה-812 Superfast. ביצועי המכונית לפי הפרסום הרשמי עומדים על תאוצה מעמידה ל-100 קמ”ש ב-2.9 שנ’ ומהירות מרבית נמוכה מ-340 קמ”ש, המושגים באמצעות מנוע V12 בנפח 6.5 ל’ שהספקו 800cv או 798 כ”ס ב-8,500 סל”ד ומומנט 73.2 קג”מ ב-7,000 סל”ד.

ה-812 מבוססת על גירסה משופרת של ה-F12 Berlinetta ולכן נמנית על מכוניות פרארי הקאלסיות, GT עם מנוע 12 צילינדרים קדמי (בשנים האחרונות הפוזיציה מכונה “מנוע מרכזי קדמי” מאחר שהציר הקדמי קדימה מהמנוע) והנעה אחורית. כל אחד מ-12 הצילינדרים גדול ב-234 סמ”ק מאשר הצילינדרים במנוע ה-F12. לפי פרארי זהו המנוע החזק ביותר שהותקן במכונית מיצור סידרתי עם מנוע קדמי אי פעם.

למנוע האטומספרי מערכת הזרקת דלק ישירה בלחץ 350 באר, בפעם הראשונה שמערכת בעוצמה כזו מותקנת במכונית סדרתית ומערכת כניסת אויר בגיאומטריה משתנה שהותאמה ממכוניות הפורמולה 1. תיבת הילוכים צמד כפול שבע מהירויות משולבת עם יחסי העברה ייחודיים, מקצרת את משך העברת ההילוכים ומחדדת את תגובת המצערת.

לראשונה פרארי ציידה את אחד מדגמיה במערכת הגה חשמלית הפועלת במשולב עם שאר מערכות השאסי ובמיוחד עם ה-Side Slip Control גירסה 5.0. ליכולת התמרון במהירות גבוהה של המכונית מוסיפה גם מערכת Virtual Short Wheelbase דור 2.0 המחדדת את זריזות המכונית.

עיצוב הדגם החדש בוצע במרכז העיצוב של פרארי במארנלו כאשר בעיצוב שולבו שאיפה ליופי ואלגנטיות ופתרונות אוירודינמיים שונים המתחייבים מביצועי המכונית. גריל קדמי בולט בחזית, הוא גדול ומתחת למסגרתו נמצאים כנפונים המשנים את זוויותיהם בהתאם לצרכים המבצעיים של הרגע. בצדדים בולט שקע בדלת לשיפור זרימת האויר. תאורת LED משולבת בפתחי כניסת אויר במכסה המנוע. מאחור בולטים שמונה אביזרים עגולים – ארבע נורות תאורה וארבעה צינורות מפלט. מאחור בתחתית המכונית בולט הדיפיוזר בצבע הגוף, Rosso Settanta, שבו יצבעו כל המכוניות לרגל 70 שנה למותג.

לפי אוטוקאר ה-F12 Superfast היא ה-GT עם מנוע 12 צילינדרים האחרונה עם מנוע אטמוספרי שפרארי תייצר. היורשת שלה תצויד במערכת הנעה הייברידית ומנוע מוגדש טורבו, ככל הנראה בהתבסס על הידע שפרארי צוברת במרוצי פורמולה 1 בשנים האחרונות. מחיר ה-812 סופרפאסט בבריטניה צפוי להתחיל ב-241,073 ליש”ט.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!