פעילות בפסח: ערד חונכת את מסלול המרוצים בארבעה ימי פעילות

  • בהשקעה בסך 8 מ’ ש’ הוקם מסלול מרוצים בערד.
  • האספלט הטרי יחנך במהלך חול המועד פסח בארבע ימים של מרוצים ותצוגות.
  • הארועים המעניינים: קרטינג, ראליקרוס, סדרת קדילאק זמן מטרה.
מסלול ערד (עין מצלמת – עירית אשת מור)

אוטוניוז, 20.03.2018 – בחול המועד פסח, לצד ארועים מוטוריים שגרתיים, יערך ארוע לא שגרתי, חדשני אפשר לומר, שיימשך לא פחות מארבעה ימים: חנוכת מסלול המרוצים בערד. בין ה-4 לאפריל ל-7 באפריל יעלו על המסלול מתחרים בסדרת קדילאק ‘זמן מטרה’, אליפות ישראל בקרטינג 2 פעימות, תחרויות ראליקרוס, ראלי ספרינט,  תחרויות אופנועים ודריפטינג. התחרויות והתצוגות יערכו בכל יום במשך 5 שעות, בין 10 בבוקר ל-3 אחה”צ ובמידה והשמש תלהט כמו שהיא יודעת, יהיה צורך במים רבים כדי לקרר את המנועים והקהל ומעניין יהיה לראות את תגובות הצמיגים לאספלט לוהט.

מסלול ערד הוא הראשון משני מסלולי מרוצים הנחנכים בתחומי הקו הירוק השנה, אחרי 70 שנה שבהם לא הוקם במדינה אף מסלול מה-black top. הקמת שני המסלולים בבאר שבע ובערד, במרחק כ-50 ק”מ האחד מהשני, אמנם אינה משרתת את המטרה של הפצת הספורט המוטורי בכל המדינה, אבל היא טובה מהלא כלום ששרר כאן עד עכשיו.

מסלול ערד יהיה הראשון מבין השניים שייחנך. המסלול הוקם מחוץ לעיר, בהשקעה בסך 8 מ’ ש’, 4 מ’ ש’ מעיריית ערד ועוד 4 מ’ ש’ באמצעות משרד התרבות והספורט. המסלול הוא בהיקף 1.6 ק”מ, רוחב כ-10 מ’ ומותאם לסוגים מסוימים של מכוניות ואופנועים, כולל קרטינגים.

“התגובות של מי שנסע עליו הוא שיש לו פניות מרתקות,” אמר לאוטוניוז בשיחת טלפון דובר עיריית ערד, יהושע אשכנזי.

בעולם מסלולי מרוצים משמשים להרבה יותר ממרוצים, הנערכים עליהם רק בסופי שבוע ואפילו לא בכל סוף שבוע. אלה אתרים המשמשים ללימודי ואימוני נהיגת מרוצים, מבחני מכוניות בשלבי פיתוח, אתרים לארועים שונים והפקות מגוונות. כך למשל הארוע ש”חנך” את המסלול בערד היו שלושה ימי מכירות של אודי (צ’מפיון מוטורס) שהביא לקוחות פוטנציאלים להרגיש את מכוניותיו על האספלט הטרי.

לקראת ארבעה ימי המרוצים, הורכבה ליד המסלול טריבונה ובה אלף מושבים, כמספר הזה כרטיסים ימכרו מדי יום. באירוע צפויים לקחת מאות משתתפים בכלי רכב שונים, מסר איתי אלון, מנהל המסלול המופעל ע”י החברה הכלכלית של ערד ונמצא בבעלות עיריית ערד. מעורבותה של העיריה אמר אשכנזי, הדובר, היא במטרה ליצור מנוף כלכלי לעיר כולה. המסלול יהיה פתוח לפעילות שבעה ימים בשבוע, אמר אשכנזי. הקהילה החרדית התוססת בעיר, המהווה כ-20% מתושבי ערד, לא תשבית את הפעילות, הבטיח אשכנזי.

לכל חובבי הספורט המוטורי מומלץ להגיע לפחות לאחד מארבעה ימי התחרויות, מאחר שעדיין לא ברור אם הם ישודרו ו/או יצולמו לשידור עבור אחד מערוצי הטלוויזיה. מחיר כרטיס 99 ש’, כרטיס שני 79 ש’. עלות כרטיס במכירה מוקדמת עומדת על 79 ש’. אין הנחות לילדים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!