פיג’ו-סיטרואן, ג’נרל מוטורס שואפות להשלים מכירת אופל לפני תערוכת ג’נבה

  • חששות בקרב עובדי אופל לאובדן של אלפי משרות.
  • קרלוס טאווארס, הבוס של PSA אמור להיפגש עם קנצלרית גרמניה.
  • איגוד העובדים בבריטניה עתידים להיפגש עם נציגי הממשלה.
בארה (מימין) הבוסית של אופל רואה עתיד טוב יותר לג'י.אמ ללא פעילות באירופה. טאוורס מנסה להחזיר את PSA לימים יפים יותר (ג'י.אמ., PSA)
בארה (מימין) הבוסית של אופל רואה עתיד טוב יותר לג’י.אמ ללא פעילות באירופה. טאוורס מנסה להחזיר את PSA לימים יפים יותר (ג’י.אמ., PSA)

אוטוניוז, 16.02.2017 – פיג’ו-סיטרואן וג’נרל מוטורס מתכוונות להשלים את מכירת אופל ל-PSA עוד לפני תערוכת ג’נבה, כך דיווח ה-FT. המהלכים להשלמת המכירה הואצו בימים האחרונים כאשר מרי בארה, יו”ר ו-CEO של ג’י.אמ ביקרה במטה אופל ברסלסהיים, גרמניה ושלחה מסר לעובדים בעוד ה-CEO של PSA, קרלוס טאווארס אמר שבכוונתו להיפגש בקרוב עם אנג’לה מרק, הקנצלרית הגרמניה, לדון ברכישה.

בקרב עובדי אופל בגרמניה ובבריטניה, שם המותג מוכר כווקסהול, קיים חשש לפיטורים המוניים במידה והעיסקה תצא אל הפועל. ברסלסהיים, מקום מיפעלה המרכזי של אופל, יש חשש לפיטורי 15,000 עובדים. לאופל יש שני מפעלי הרכבה בבריטניה, האחד באלסמר פורט, בצפון מערב המדינה שבו מורכבת האופל אסטרה ושהשני בלוטון בו מורכבות מכוניות מסחריות. מומחים מעריכים שהמפעל באלסמר פורט הוא פגיע יותר מאחר שרק 24% מרכיבי המכונית מיוצרים באנגליה והשאר מיובא מאירופה. המפעל היה כבר בסכנת סגירה בסבב הקודם של החלפת האסטרה, ובמידה ובריטניה תבצע ברקזיט “קשה” ותנתק למעשה את קשריה המיוחדים עם אירופה, סגירת המפעל תהיה כמעט וודאית. לאופל מפעל נוסף המייצר את האסטרה ונמצא בפולין.

לדברי ג’י.אמ ו-PSA במידה והאיחוד בין PSA לאופל לא יתבצע היקף הקיצוצים שג’י.אמ תבצע יהיה גדול הרבה יותר. טאווארס, הבוס של PSA הבטיח לשמור על המבנה הניהולי של המותג הגרמני.

ג’י.אמ. מציגה את המכירה כצעד לטווח ארוך שימקם את החברה טוב יותר לגידול ולביטחון תעסוקתי מבלי לשמור על הסטטוס קוו, לפי דיווח של בלומברג.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!