פורסייט השלימה ניסוי מוצלח עם יוניטי, סטארטאפ שבדי

  • החברה הישראלית מפתחת מערכות חישה לתעשיית הרכב.
  • יוניטי מפתחת מכונית עירונית חשמלית בקונספט חדש.
  • פורסייט תפתח עבור יוניטי מערכת ADAS ומערכת חישה למכונית אוטונומית.
יוניטי, מכונית עירונית חשמלית. תצויד במערכת חישה של פורסייט (יוניטי)

אוטוניוז, 21.08.2017 – פורסייט, מפתחת מערכות ADAS, הודיעה על השלמת ניסוי מוצלח של המערכת שהחברה פיתחה עם הסטארטאפ השבדי למכונית חשמלית Uniti. בכוונת הצדדים לגבש כעת הסכם שיאפשר לפורסייט לפתח מערכת מולטי-ספקטרלית, המשלבת מצלמות באור נראה ומצלמות טרמיות) לשימוש בכל מזג אויר בכלי הרכב של יוניטי, אם כמערכת ADAS ואם כמערכת חישה עיקרית לנהיגה אוטונומית. הניסוי ששתי החברות השלימו בוצע הן בסביבה מבוקרת והן בנהיגה בכביש פתוח.

יוניטי הוא סטרארטאפ שנוסד בשנה שעברה בכוונה לייצר כלי רכב חשמלי לסביבה עירונית בתפיסה חדשה במבנה מודולרי וקל. יוניטי גייסה בשנה שעברה בקמפיין מימון המונים 1.2 מיליארד יורו, שהקנו למשקיעים 11.68% ממניות הסטארטאפ.

“אנו מובילים את ההמצאה מחדש המכוונת ביותר של המכונית בזמנים המודרניים; נוטשים את המגבלות המכניות של עידן מנוע הבעירה הפנימית ומגדירים מחדש את המכונית העירונית ואת טכנולוגיות הליבה שלה,” נכתב במידע למשקיעים באתר מימון ההמונים. “הרכב העירוני החשמלי קל המשקל שלנו (קטגוריה L7e של האיחוד האירופי) מיועד ניידות עירונית ברת קיימא ויעילה, אבל הוא היי טק מובהק. זוהי נישה בשוק עם פוטנציאל עתידי להפוך למיינסטרים.”

כדי להוכיח את רצינות כוונות הייצור חתמה יוניטי בחודש שעבר על הסכם עם סימנס לשימוש במערכת PLM, המאפשרת תכנון ווירטואלי של הייצור עוד לפני יישום באופן פיסי.

סביבת עבודה בסטודיו של יוניטי (יוניטי)

רכבת הרים

מניית פורסייט נעה בחודשים האחרונים כמו רכבת הרים, כשאחרי זינוק של מאות אחוזים, אותו ניצלה החברה לרישום למסחר בוול סטריט, היא צנחה ביותר מ-60%. היום (ב’) אחרי פרסום ההודעה המניה ירדה ב-2% בבורסה בת”א וסיימה את המסחר בשער של 427 אג’ שהעניק לחברה שווי שול של כ-446 מ’ ש’. בשיאו שווי השוק של פורסייט עמד על כ-800 מ’ ש’.

פורסייט מנוהלת ע”י חיים סיבוני ובחודשים האחרונים השקיעו בה גורמים הפעילים בשוק הרכב המקומי ובהם חברת המזרח הנשלטת ע”י משפחת עיני, משפחת דיין בעלת השליטה בטרייד מוביל וציפורה ואריאל מעוז, ממשפחת קרסו, בעלת השליטה בקרסו מוטורס.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!