פורמולה V8: נצחון לניסני במרוץ הראשון בחרז, צמצם הפער למקום הראשון

    • רוי ניסני הוביל לאורך כל המרוץ בראשון מבין שני המרוצים בחרז.
    • ניצל זינוק גרוע של אורודז’ב כדי להוביל מהזינוק עד לסיום.
    • מפגר בארבע נקודות אחרי רנה בינדר שסיים רביעי.
ניסני עולה למקום הראשון מיד אחרי הזינוק (צילום מסך)
ניסני עולה למקום הראשון מיד אחרי הזינוק (צילום מסך)

אוטוניוז, 27.05.2017 – רוי ניסני, במכונית של קבוצת PR Motorsport, זכה בנצחונו הראשון העונה, שמר על מקומו השני בדירוג האליפות והקטין את היתרון של המוביל בסדרה, רנה בנדר לארבע נקודות, אחרי שניצח במרוץ הראשון שלו העונה, באליפות הפורמולה V8, במרוץ הראשון משנים של הסבב בחרז, ספרד, בסוף השבוע הנוכחי. ניסני הקדים לדגל השחמט בפחות משניה את פייטרו פיטיפאלדי אחרי 40 דקות מרוץ ועוד הקפה אחת. נצחונו של ניסני, שזינק מהמקום השני הישר אל המקום הראשון, אחרי זינוק כושל איגור אורודז’ב הרוסי שזינק מהפול פוזישן, הוא משמעותי, משום שניסני מעולם לא הצטיין על מסלולים איטיים יחסית וטכניים כמו המסלול בחרז ובשנה שעברה על אותו מסלול החמיץ הזדמנות לאיים על התואר עד סוף העונה. אתמול הצליח ניסני לסיים שני במקצה הדירוג, בניגוד לשנה שעברה, שבהם הוא היה איטי בהם, מה שהבטיח לו סיכוי לנצח, אותו הוא ניצל, על מסלול שהעקיפה עליו קלה יותר רק מאשר על המסלול במונטה קרלו. לאורך כמעט כל המרוץ פיטיפאלדי ישב על זנבו של ניסני אבל לא היה מסוגל לעקפו במסלול שבו לאיזון שבין אווירודינמיקה לאחיזה מכנית, חשיבות מכרעת. אחרי שעלה למקום הראשון ניסני הוביל לאורך כל המרוץ, שבמהלכו נשלחה פעם אחת למסלול מכונית בטיחות.

רנה בנדר, המוביל באליפות, סיים את המרוץ במקום הרביעי, ושמר על מקומו הראשון עם 110 נק’ לפני ניסני עם 106 נק’ ופיטיפאלדי במקום השלישי עם 94 נק’.

ניסני בראיון מיד אחרי המרוץ (צילום מסך)
ניסני בראיון מיד אחרי המרוץ (צילום מסך)

“זו הקלה גדולה להיות ב-P1 במיוחד בגלל שבמרוצים האחרונים היינו כל כך קרובים אבל לא ממש שם,” אמר ניסני בסיום המרוץ למראיינת מצוות הטלוויזיה שהנציח את המרוץ. “לבסוף ניצחנו. זה היה מירוץ קשוח ולא עבודה קלה לביצוע, אבל בסוף עשינו את זה נכון. המרוץ נראה כל כך ארוך, כמעט אינסופי, אבל תודה לאל עכשיו זה נגמר. לפני מכונית הבטיחות הרגשתי את המכונית שלי ממש טוב ופתחתי פער טוב. אחר כך הרגשתי כאילו הצמיגים מאבדים את האיזון אבל זה חלק מהמשחק והצלחנו לשמור על P1 ולנצח.”

המרוץ השני בסוף השבוע יערך מחר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!