פורמולה V8: ניצחון ומקום שישי לניסני במונזה, שמרו על סיכויי האליפות

רוי ניסני, עם הקסדה, וחבורת המכונאים שלו, חוגגים אחרי הזכיה בפול פוזישן השני במונזה (אתר האליפות)
רוי ניסני, עם הקסדה, וחבורת המכונאים שלו, חוגגים אחרי הזכיה בפול פוזישן השני במונזה (אתר האליפות)
  • רוי ניסני זכה בשני פול פוזישן בסוף השבוע במונזה, ניצח במרוץ הראשון וסיים שישי בשני.
  • צמצם את הפער למקום הראשון ושמר על סיכוייו לזכות באליפות.
  • עוד 100 נקודות נותרו בקופה בארבעה המרוצים שנותרו לסיום העונה וניסני בפיגור ב-28 נקודות מהמקום הראשון.

אוטוניוז, 03.10.2016 – רוי ניסני, במכונית של קבוצת לוטוס, שמר על סיכוייו לזכות באליפות הפורמולה V8 נפח 3.5 ל’ אחרי שני מרוצי סוף השבוע שנערכו במונזה, איטליה, אולם סיכוייו היו יכולים להיות גבוהים יותר, אלמלא מנועו דמם ביציאה להקפת החימום לפני המרוץ השני, אליו הוא אמור היה לזנק מהפול פוזישן. ניסני זכה בפול פוזישן למרוץ הראשון שנערך בשבת, שבו הוא גם ניצח כאשר שלט במרוץ באופן מוחלט והקדים את הנהג שסיים במקום השני ביותר מ-12 שניות. אתמול (א’), ניסני זכה פעם נוספת בפול פוזישן והיה בעמדה לחזור על ההצגה שנתן בשבת, אולם המנוע שדמם אילץ את המכונאים לדחוף את מכוניתו מהגריד לפיטס שם הותנעה המכונית וניסני זינק מהפיטס, אחרון בשיירה, למרוץ.

ניסני, שכל ניצחונותיו עד היום הושגו על מסלולים מהירים, סילברסטון ומונזה, החל לעקוף במהירות את הסמנים האחוריים והתקדם עד למקום השביעי שם הוא נתקל בהתנגדות חזקה יותר של טום דילמאן הבריטי, המוביל באליפות, שסבל מסוף שבוע חלש. ניסני עקף את דילמאן, אחרי שניצל דרך חילוץ, מה שיאלץ את הסטיוארדס לבחון האם הפעולה היתה חוקית. בכל מקרה בסיום המרוץ ניסני הקדים את דילמאן בקצת יותר משניה וסיים במקום השישי, תוצאה מאכזבת אבל כזו המשאירה אותו עדיין בתמונת האליפות, אחרי נצחונו בשבת.

כשנותרו שני מפגשים וארבע מרוצים לסיום העונה, דילמאן מוביל את האליפות עם 193 נקודות לפני לואי דלטראז עם 182 נק’ וניסני עם 165 נק’.

ארבעה המרוצים האחרונים יערכו בשני סופי שבוע רצופים, בחרז, בדרום ספרד בסוף החודש, ובמסלול בברצלונה בסוף השבוע הראשון של החודש הבא. המסלול הראשון, בחרז, מתאים קצת פחות לכישוריו של ניסני, כפי שהוצגו בשנתיים האחרונות באליפות הפורמולה V8, והמסלול בברצלונה מתאים קצת יותר, אבל אף אחד מהם אינו מסלול מהירות קלאסי, כמו סילברסטון ומונזה, שעליהם השיג ניסני את שלושה ניצחונותיו העונה. אולם יכולתו החלשה של דילמאן בסוף השבוע האחרון, יכולה להפיח תקווה בניסני כאשר נותרו עוד 100 נקודות בקופה והוא מפגר ב-28 נקודות בלבד אחרי הבריטי המוביל באליפות.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!