פורמולה V8: ניסני צמצם את הפער למקום הראשון, אבל רק בשלוש נקודות

  • במרוץ הראשון בנרבורגרינג זינק ניסני מהמקום החמישי וסיים רביעי.
  • במרוץ השני הוא זינק מהמקום הרביעי וסיים חמישי.
  • פיטיפאלדי שהוביל באליפות, סיים בשני המרוצים אחרי ניסני שיכול היה לצמצם את הפער באופן משמעותי יותר.

אוטוניוז, 16.07.2017 – רוי ניסני, בסוף שבוע חלש לפייטרו פיטיפאלדי, המוביל באליפות הפורמולה V8 עד היום (א'), צמצם את הפער למקום הראשון באליפות מ-18 נקודות ל-15 נקודות, אבל כשל מלסגור את הפער באופן משמעותי יותר, כאשר סיים במקומות הרביעי והחמישי בשני המרוצים, סיבובים 11 ו-12 באליפות, שנערכו אתמול והיום בנרבורגרינג, גרמניה.

כבמרבית המקרים ניסני לא הצטיין במקצי הדירוג ובמרוצים המוכרעים במקצה הדירוג ובזינוק, זוהי בעיה קריטית. לעומת זאת הוא הצליח לשמור על יציבות, לא להיקלע לצרות ולצבור יותר נקודות מפיטיפאלדי, אולם פחות מאיסיקייאן, שניצח במרוץ הראשון, סיים שני בשני ועלה למקום הראשון בדירוג.

למרוץ הראשון זינק ניסני מהמקום החמישי וסיים במקום הרביעי, אחרי שאלכס פאלו, נהג חדש באליפות, שזינק לשני המרוצים מהפול פוזישן, היה מעורב בתאונה עם פיטיפאלדי שהפילה את שניהם בדירוג. ניסני התמקם מיד במקום הרביעי אחרי איגור אורודז'ב הרוסי. בתחילה אורודז'ב פתח פער של כ-3 שנ' אבל לקראת הסיום ניסני סגר את הפער לפחות משניה. שתי הקפות מהסיום אורודז'ב טעה בכניסה לפניה הראשונה, אבל ניסני לא הצליח לנצל זאת כדי לעלות למקום השלישי. בהקפה האחרונה היתה זו טעות של ניסני, שצלל עמוק מדי לתוך הפניה הראשונה וחיסל את סיכוייו לאיים על אורודז'ב עד לסיום המרוץ, שבו ניצח מטבוס אייסיקייאן הרוסי לפי אלפונסו סליס ג'וניור הספרדי.

פלאו זינק למרוץ השני מהפול פוזישן וניסני מהמקום הרביעי. הפעם פלאו לא כשל וניצח במרוץ לפני איסיקייאן ואורדוז'ב בעוד ניסני סיים במקום החמישי בפיגור של כ-21 שניות מהמקום הראשון.

המרוץ התנהל בחלקו הראשון בתנאי גשם ושתי ההקפות הראשונות נערכו בהובלתה של מכונית בטיחות. בחציו השני של המרוץ, המסלול התייבש והמתחרים עברו לצמיגי סליקס.

לסיום האליפות נותרו עוד שישה מרוצים בשלושה מפגשים במקומות אקזוטיים כמכסיקו, ארה"ב ובחריין. בתמונת האליפות נמצאים עדיין שישה נהגים מאיסיקייאן שעלה למקום הראשון עם 163 נקודות ועד לרנה בינדר במקום השישי עם 140 נקודות. ניסני, עם 148 נקודות, פיגור 15 נקודות בלבד מהמקום הראשון, יצטרך לעבוד על מקצי הדירוג והזינוקים כדי לשפר את סיכוייו לזכות באליפות בניסיון שלישי, ויש להניח, אחרון.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*