פורמולה V8: ניסני עדיין בתמונת האליפות, אבל סיכויי הזכיה פחתו

  • רוי ניסני החמיץ הזדמנות לצמצם את הפער לשני המובילים באליפות.
  • מקצי דירוג חלשים במסלול האיטי של חרז פגעו בו והוא צבר רק 4 נק’ בשני מרוצים.
  • שני המרוצים האחרונים והמכריעים בסוף השבוע הבא בברצלונה.

אוטוניוז, 30.10.2016 – סוף שבוע מאכזב עבר על רוי ניסני במסלול המרוצים שבחרז, דרום ספרד באליפות הפורמולה V8 למנועי 3.5 ל’. ניסני, שהגיע למרוץ הכפול במקום השלישי ועם סיכויי זכיה באליפות, צבר ארבע נקודות אליפות בלבד, כאשר סיים במקום השמיני במרוץ הראשון, ולא צבר אף נקודה במרוץ השני. למרות זאת ניסני עדיין לא איבד את הסיכוי התיאורטי לזכיה באליפות מאחר שגם יריביו בצמרת לא הצטיינו באופן מיוחד. טום דילמן, המוביל באליפות, צבר 4 נקודות בלבד ואיבד את ההובלה באליפות ללואיס דלטראז שלו 200 נק’, נקודה אחת יותר מאשר לדילמאן. לניסני 169 נק’, 31 נק’ פחות מאשר לדלטראז, אולם הוא איבד שני מקומות בדירוג ונסוג למקום חמישי. לניסני עדיין יש סיכוי לזכות באליפות, אם ינצח בשני המרוצים שנותרו לסיום העונה בעוד דלטראז ודילמאן לא יצברו יותר מאשר 19 נק’ ו-20 נק’ בהתאמה באותם מרוצים. במידה והמתחרים יסיימו עם אותו מספר נקודות ניסני יזכה באליפות בזכות מספר ניצחונותיו, שכדי לזכות באליפות יצטרכו לעמוד על חמישה. עם היום ניצח ניסני בשלושה מרוצים, יותר ממספר הניצחונות של דילמאן ודלטראז, וגם סיים שלוש פעמים במקום השני, אולם בשלושה מרוצים הוא לא צבר אף נקודה ובשישה אחרים הוא סיים בחמישיה השניה ואיבד שלל נקודות.

ביצועים חלשים בחרז

עקב האכילס של ניסני בשני המרוצים בסוף השבוע היו מקצי הדירוג, דבר שהיה צפוי לאור הצלחתו הנמוכה יחסית במסלולים איטיים כמו זה של חרז. ביום שבת הוא קבע במקצה הדירוג את הזמן ה-13 בטיבו, בפיגור של 1.657 שנ’ מהפול פוזישן, אותו קבע ג’ק איטקן, נהג חדש בסידרה. במרוץ ניצח מטבוס איזקייאן הרוסי, בעוד ניסני סיים במקום השמיני בפיגור של 12.167 שנ’ מהמנצח. דילמן, שהוביל באליפות ודלטראז, שדורג שני לא צברו נקודות כלל וניסני החמיץ הזדמנות ראשונה לסגור פערים. רנה בינדר, עמיתו של ניסני לקבוצת לוטוס זינק מהמקום השמיני וסיים בחמישי.

למרוץ השני התייצב ניסני במקום השמיני על הגריד, בפיגור של 0.860 שנ’ מהפול פוזישן של דלטראז. אולם בזינוק מנועו דמם ובהקפה הרביעית הוא התעכבת בפיטס למשך יותר מ-40 שנ’ וסיים את המרוץ מחוץ לנקודות. דלטראז סיים במקום השני וצבר 18 נק’ שהספיקו לו כדי לעקוף את דילמאן שסיים שמיני.

ניסני אם כך איבד רק נקודה אחת ליריביו בסוף השבוע והפיגור שלו גדל מ-30 נק’ ל-31 נק’ כשנותרו עוד 50 נק’ בקופה. כל מה שהוא זקוק לו כעת הוא התעלות אישית וקצת צרות ליריביו, שאף אחד מהם לא היה בכושר גבוה בשבועות האחרונים כדי לזכות באליפות במרוץ הכפול שיערך בסוף השבוע הקרוב בברצלונה, מסלול המתאים יותר לכישורי הנהיגה של ניסני מאשר המסלול בחרז.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!