פורמולה 1: פרננדו אלונסו יחמיץ את מונקו, יתחרה באינדי 500

  • בצעד כמעט חסר תקדים פרננדו אלונסו יעבור מפורמולה 1 לאינדי למרוץ אחד.
  • אלונסו ינהג במכונית של קבוצת אנדרטי אוטוספורט, שניצחה במרוץ בשנה שעברה.
  • יחמיץ את הגרנד פרי של מונקו.
פרננדו אלונסו (במרכז) יוותר על מונקו יתחרה באינדי 500 (מקלארן)
פרננדו אלונסו (במרכז) יוותר על מונקו יתחרה באינדי 500 (מקלארן)

אוטוניוז, 13.04.2017 – בצעד חריג ויוצא דופן הודיעה אתמול קבוצת מקלארן שפרננדו אלונסו, נהגה הבכיר, יתחרה השנה במרוץ האינדי 500, אחד משלושה המרוצים המפורסמים בעולם, ביחד עם הגרנד פרי של מונקו ו-24 השעות של לה מאן. מקלארן תשתמש לצורך כך בשירותיה של קבוצת אנדרטי אוטוספורט, שבראשה עומד מיכאל אנדרטי, לשעבר ולזמן קצר, נהג של מקלארן. המכונית שבה יתחרה אלונסו, מקלארן-הונדה-אנדרטי, תהיה המכונית הסטנדרטית של מירוצי האינדי, דאלרה DW12 עם מנוע של הונדה, אותה יצרנית המייצרת את מנועי הפורמולה 1 של מקלארן. זהו מנוע טורבו 2.2 ל' שהסל"ד בו מוקבל ל-12,000.

"האינדי 500 הוא אחד המרוצים המפורסמים בקלנדר הגלובלי של הספורט המוטורי, שיש לו תחרות רק מהגרנד פרי של מונקו ו-24 השעות של לה מאן," אמר אלונסו בהודעה לעיתונות. בגלל השתתפותו באינדי 500 אלונסו יאלץ להחמיץ את הגרנד פרי של מונקו.

השתתפות קבוצות פורמולה 1 במרוצי אינדי היא תופעה חריגה. בשנות ה-60' לוטוס ייצרה מכונית מיוחדת לג'ים קלארק שסיים שני ב-1963 וניצח ב-1965 ובסך הכל התחרה בחמישה מרוצי אינדי 500 כולם במכוניות לוטוס-פורד. במשך השנים נהגי פורמולה 1 עברו להתחרות בסידרת האינדי, נייג'ל מנסל זכה באליפות ב-1993, שנה אחרי שזכה באליפות העולם בפורמולה 1 ומריו אנדרטי בשנות ה-70' עשה את הדרך בכיוון ההפוך מסידרת האינדי לפורמולה 1.

לא ברור מה אלונסו ומקלארן מנסים להשיג בגיחה לאינדי 500. חוזהו של אלונסו בקבוצה יסתיים בסוף העונה ויתכן שבכך הקבוצה המקרטעת, שאין לה כל סיכוי לנצח ולו מרוץ אחד העונה, מקווה לשכנע את הספרדי לחתום לכמה עונות נוספות. את הסיכויים של אלונסו לנצח במרוץ קשה להעריך. הוא חסר כל ניסיון במרוצים אובליים, אבל הוא יתחרה בשורות הקבוצה שבשנה שעברה ניצחה את המרוץ. בשני מרוצי הפורמולה 1 הראשונים העונה אלונסו הציג יכולת טובה מאד, אולם הוא יגיע לאינדינפוליס ללא כל הכנה מוקדמת במרוצי מסלולים אובליים. ובכל זאת אי אפשר לשלול את האפשרות שלאלונסו סיכוי טוב יותר לנצח באינדי 500 מאשר במרוץ פורמולה 1, לפחות ב-2017.

את נצחון הפורמולה 1 האחרון שלו השיג אלונסו לפני כמעט ארבע שנים, בעת שנהג עדיין בשורות סקודריה פרארי בגרנד פרי של ספרד.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*