פורד תשקיע 1.2 מיליארד ד’ במפעלי הרכבה ומרכז מידע, טראמפ מנצל לתעמולה

  • פורד תשקיע 850 מ’ ד’ בשידרוג מפעל לייצר פורד ברונקו ופורד ריינג’ר.
  • הקבוצה תשקיע 200 מ’ ד’ במרכז מידע וצופה שהשימוש במידע בעידן החדש יגדל באלף אחוזים.
  • הודיע על תוספת של 130 משרות בלבד.

אוטוניוז, 30.03.2017 – קבוצת פורד הודיעה על השקעה בסך 1.2 מיליארד ד’ בשני מפעלים ובמרכז מידע מתקדם. 200 מ’ ד’ יושקעו במרכז המידע שיוקם במישיגן ומיועד לתמוך ברחבה ה”דרמטית” של אחסון המידע הדרושה בשירותי הניידות החדשים. זהו מרכז שני מסוג זה שהחברה מקימה במישיגן כשהיא צופה גידול של 1000% בשימוש במידע הנדרש למכוניות אוטונומיות, מכוניות מקורשרות, נהיגה אוטונומית וכלי רכב מחושמלים, טכנולוגיות המפותחות בימים אלה במה שנראה כמהפכה בעולם הניידות.

מרכז המידע החדש ימוקם במפעל ההרכבה של פורד בפלאט רוק. לפני מספר חודשים, אחרי ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה”ב, הודיעה החברה על השקעה בסך 700 מ’ ד’ במפעל זה ותוספת של 700 משרות.

בנוסף לכך פורד תשקיע 850 מ’ ד’ בשדרוג מפעל הרכבה מישיגן לקראת תחילת ייצור הפורד ריינג’ר והפורד ברונקו במפעל. עוד 150 מ’ ד’ יושקעו במפעל רומיאו במישיגן בו מיוצרים מנועים ורכיבי מנועים.

אתמול הודיעה פורד שהיא תרשום ברבעון הראשון 2017 הוצאה מיוחדת בסך כ-295 מ’ ד’ כתוצאה מקריאות לתיקון בכלי רכב שהחברה ייצרה בארה”ב ובאירופה. בשבוע שעבר הודיעה פורד על ירידה ברווחים ברבעון הראשון של השנה וכבר בתחזית הרווח את רישום ההוצאה המיוחדת.

פורד הודיעה השבוע על ריקול לכ-230,000 כלי רכב המצוידים במנועי 1.6 ל’ GTDI, לכ-211,000 כלי רכב שלהם תקלות בסגירת הדלת ולכ-548 כלי רכב מסידרת F שבהם יש להחליף גל הינע.

את ההודעה של פורד על השקעת ה-1.2 מיליארד ד’ ניצל הנשיא טרמאפ כשצייץ “השקעה עיקרית בשלושה מפעלי ייצור במישיגן. חברות המכויות חוזרות לארה”ב. ג’ובס! ג’ובס! ג’ובס!.”

אולם מההודעה של פורד עולה שההשקעה תייצר רק 130 מקומות עבודה חדשים, ולדברי סטיב רטנר, מי שהיה יועצו של טרמאפ לתעשיית הרכב, ההחלטה על ההשקעות התקבלה כבר ב-2015.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!