פורד תשקיע מיליארד דולר בחברה לפיתוח אינטליגנציה מלאכותית

  • קבוצת פורד תשקיע ב-Argo AI מיליארד דולר בחמש שנים ותחזיק במרבית מניות החברה.
  • החברה תפתח נהג ווירטואלי ברמת נהיגה אוטונומית 4.
  • פורד מתכננת השקת מכונית ללא נהג ב-2021.
מרק פילדס, הבוס של פורד (שני משמאל) עם פיטר ראנד ה-COO של Argos AI (משמאל), בריאן סאלסקי, ה-CEO (שני מימין) וראג' נאיר, סגן נשיא לפיתוח בפורד (פורד)
מרק פילדס, הבוס של פורד (שני משמאל) עם פיטר ראנדר ה-COO של Argos AI (משמאל), בריאן סאלסקי, ה-CEO (שני מימין) וראג’ נאיר, סגן נשיא לפיתוח בפורד (פורד)

אוטוניוז, 12.02.2017 – קבוצת פורד תשקיע בחמש השנים הקרובות מיליארד דולר בחברת Argo AI המפתחת אינטליגנציה מלאכותית. פורד מעוניינת לפתח מערכת נהג ווירטואלית לכלי רכב אוטונומיים. פורד הודיעה בשנה שעברה על כוונתה להשיק מכונית ללא נהג, וללא אביזרי נהיגה כהגה ודוושות, ב-2021.

Argo AI נוסדה ע”י בכירים שעזבו את גוגל ואובר, ברייאן סאלסקי המכהן כ-CEO ופיטר ראנדר המכהן כ-COO בהתאמה. שניהם גם בוגרים של המרכז הלאומי [של ארה”ב] לרובוטיקה בקרנג’י מלון והובילו קבוצות לפיתוח מכוניות אוטונומיות בגוגל ואובר.

“השקעה ב-Argo AI תיצור ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו ע”י חיזוק המובילות של פורד בהבאת כלי רכב בנהיגה-עצמית לשוק בטווח הקצר ויצירת טכנולוגיה שניתן יהיה להעניק לה רישיון לאחרים בעתיד,” אמר מרק פילדס, נשיא ו-CEO של פורד. המטרה הראשונה של הקבוצה היא לפתח מערכת נהג ווירטואלי ברמה 4 בהתאם לתקן ה-SAE. הרמה הגבוהה ביותר בתקן היא רמה 5.

“אנחנו [נמצאים] בנקודת שינוי בשימוש באינטליגנציה מלאכותית במגוון רחב של אפליקציות ופריסה מוצלחת של מכונית בנהיגה עצמאית תשנה באופן יסודי כיצד אנשים וסחורות נעים,” אמר בהודעה לעיתונות סאלסקי, ה-CEO של Argo AI.

בעקבות ההשקעה הצפויה פורד תחזיק במרבית מניות החברה, כאשר עובדי החברה יחזיקו בשאר המניות בשיעור משמעותי, כדי שיוכלו להנות מהצלחת החברה. בעוד ש-Argo AI תפתח את המערכת חברת הבת של פורד Ford Smart Mobility LLC תהיה אחראית על היישום המסחרי של המערכת.

אנלוגיה בין פעולת הגורם האנושי לפעולת מערכת נהג ווירטואלית (פורד)
אנלוגיה בין פעולת הגורם האנושי לפעולת מערכת נהג ווירטואלית (פורד)

פורד סמארט מובילטי הוקמה במרץ 2016 ובין החברות שאותן רכשה מאז הקמתה נמצאת גם SAIPS הישראלית. בעת רכישת החברה אמרה פורד ש-SAIPS “תחזק [את יכולתה] ב[תחום] אינטליגנציה מלאכותית ותשפר את ראיית המחשב.” לא ברור עד כמה יש חפיפה בין תחומי המומחיות של SAIPS ו-Argo AI.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!