פורד תקצץ 10% מעובדיה, מסתכנת בעימות עם טראמפ

  • הירידה בשוק הרכב האמריקני מתחילה לתת אותות בתעשיה.
  • הקיצוץ נועד לסייע להשגת חסכון בהוצאות בגובה שלושה מיליארד ד' בשנה.
  • החברה תציע חבילות פרישה נדיבות.

אוטוניוז, 17.05.2017 – פורד עשויה להודיע עוד השבוע על תכניתה לקצץ 10% מכח האדם של החברה. הרקע לקיצוץ הוא התחייבותו של מרק פילדס, נשיא ו-CEO לבצע קיצוצים בהיקף 3 מיליארד ד' עוד השנה ולהגדיל את רווחיות החברה, שצפויה לקטון השנה, כבר ב-2018.. שנת 2016 היתה השנה השניה בטיבה בהיסטוריה של החברה עם רווח נקי בסך 10.4 מיליארד ד'. השנה הרווח צפוי לצנוח ל-9 מיליארד ד'. לפורד היו בסוף הרבעון האחרון 202,000 עובדים בכל העולם כך שקיצוץ של 10% מכוח האדם פירושו פיטורים של כ-20,000 מועסקים. רויטרס פרסמה את הידיעה אך פורד סרבה להגיב. במקום זאת פורד אמרה שנותרת ממוקדת באסטרטגיות הליבה ו"להניע גידול רווחי."

ככל הידוע פורד מתכוונת להציע חבילת פרישה נדיבה לעובדים חודשיים, salaried workers המועמדים לפרישה. עלות העסקת עובדים אלה גבוהה יותר משל עובדים שעתיים. פורד אינה מתכוונת, לפי הדיווח, להקטין את היקפי הייצור. פרישת העובדים צפויה להסתיים עד 1 באוקטובר השנה.

בשבוע שעבר, בעת אסיפת בעלי המניות השנתית של החברה, שנערכה לראשונה באופן ווירטואלי, תקפו משקיעים את פילדס, ה-CEO מאחר ששער המניה ירד מאז הוא נכנס לתפקיד לפני שלוש שנים בכ-30%.

במידה ופיטורי העובדים יצאו אל הפועל ובמספרים גדולים בארה"ב, פורד עלולה להקלע פעם נוספת לקו האש של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. במהלך מערכת הבחירות פורד היתה יעד קבוע למתקפות של טראמפ, אולם אחרי הבחירות היחסים התחממו אחרי שפורד ביטלה הקמת מפעל במכסיקו בהשקעת 1.6 מיליארד ד' ואמר שהיא תשקיע במקום זה בארה"ב תוך יצירת 700 מקומות עבודה.

בשבוע שעבר, באסיפה הכללית של הקבוצה, ראשי פורד לא הזכירו כלל אפשרות של פיטורים המוניים בחברה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*