פורד שותפה במיזם משותף לייצור כלי רכב חשמליים בסין

  • חתמה על מזכר הבנות עם אנהוי זוייט, יצרנית סינית של מכוניות חשמליות.
  • פורד משקיעה 4.5 מיליארד דולר בפרויקט חשמול מכוניות.
  • ב-2025 יימכרו בסין 4 מיליון מכוניות חדשות, פורד צופה.

אוטוניוז, 22.08.2017 – קבוצת פורד חתמה על מזכר הבנות להקמת מיזם משותף לייצור מכוניות חשמליות בסים עם Anhui Zoyte Automobile, יצרנית כלי רכב סינית קטנה המתמחה בייצור כלי רכב חשמליים. הבעלות על המיזם המשותף אמורה להתחלק 50-50. אנהוי זוייט משווקת את מכוניותיה בסין בלבד. בשבעה החודשים הראשונים של השנה מכרה החברה 16,000 מכוניות חשמליות.

פורד לא מסרה פרטים ולוחות זמנים לחתימת חוזה סופי ולהשקת המכוניות הראשונות. המכוניות ישווקו תחת מותג חדש ששמו טרם פורסם.

“הפוטנציאל להשיק קו חדש של כל כלי רכב חשמליים בשוק הרכב הגדול ביותר בעולם הוא הצעד המרגש הבא עבור פורד בסין,” אמר בהודעה לעיתונות פיטר פליט, נשיא פורד סגן נשיא בקבוצת פורד ונשיא, פורד אסיה ופסיפיק. “כלי רכב חשמליים יהיו חלק גדול מהעתיד בסין ופורד רוצה להוביל באספקת פתרונות גדולים ללקוחות”.

סין היא השוק הצומח במהירות הגדולה ביותר במכירות כלי רכב עם הנעה אלטרנטיבית, שהסינים מכנים new energy vehicles או בקיצור NEV. כלי רכב אלה כוללים גם מכוניות הייבריד ופלאג-אין הייבריד, אולם ההעדפה הברורה של ממשלת סין היא למכוניות חשמליות. ב-2025, צופה פורד, סגמנט ה-NEV בסין יגדל לשישה מיליון יחידות ששני שליש מהן, ארבע מיליון יחידות, יהיו כלי רכב חשמליים.

פורד משקיעה 4.5 מיליארד ד’ בכלי רכב חשמליים, לפי הודעת החברה. בשנים הקרובות פורד מתכננת השקה של 13 דגמים חשמליים חדשים כולל SUV חשמלי לשווקים באסיה, צפון אמריקה ואירופה. עד 2025 פורד מתכננת ש-70% מהדגמים שהיא תשווק בסין יהיו עם אופציה למערכת הנעה מחושמלת.

בתחילת אפריל, עדיין בעידן של מרק פילדס, ה-CEO המודח, הודיעה פורד על תכנית לחישמול כלי רכב הכוללת שני כלי רכב חשמליים לשוק הסיני. אחד מהם הוא מונדיאו Energi שייצורו אמור להתחיל בשנה הבאה במיזם המשותף צ’אנגן-פורד. פורד החלה למכור השנה מונדיאו הייבריד בשוק הסיני.

פורד הודיעה על כוונתה לשווק גרסאות הייבריד של ה-F-150 והמוסטנג, שניים מכלי הרכב האיקוניים ביותר של המותג, בנוסף על כלי רכב חשמליים קטנים ורכבי שטח חשמליים עם טווח של עד כ-500 ק”מ.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!