פורד צופה מכונית אוטונומית ברמה 4 ב-2020

אוטוניוז, 29.02.2015 – מכוניות אוטונומיות ברמה 4, רמה המאפשרת נסיעה אוטונומית מעיר אחת לעיר שניה, תהינה זמינות כבר ב-2020, כך סבור ראג’ נאיר (Raj Nair), מנהל פיתוח מוצר בקבוצת פורד. בראיון לאוטומוטיב ניוז אמר נאיר שכדי להגיע למצב זה דרושה התקדמות ניכרת בפיתוח אלוגריתמים בצד התוכנה ובפיתוח יכולת של חיישנים בתחום החומרה. לדברי נאיר השלבים הראשונים של הפיתוח הם פשוטים יחסית, אולם פיתוח לרמה 4 הוא כבר ברמה אקספוננציאלית.

אחת השאלות שפורד טרם הכריעה בה היא זהותו של ספק המפה שתידרש לנהיגה אוטונומית והאופן שבו היא תפותח. גוגל היא כרגע ספקית המפות המתקדמות העיקרית, עולם ישנם גם ספקים נוספים כמו Here, יחידת המיפוי שהוקמה ע”י נוקיה ונרכשה בשנה שעברה ע”י 3 יצרניות המכוניות הגרמניות הגדולות. פורד מבצעת היום מיפוי באמצעות מערכות לידאר המותקנות על מכוניותיה והחברה טרם החליטה מה יהיה המקור של המפות בהם היא תעשה שימוש. לדברי נאיר יתכן שהחברה תפתח את המפות בעצמה.

מפות לשימוש מכוניות אוטונומיות יהיו ברמת High Definition, בעלות רמת דיוק ופירוט גבוהה בהרבה מזו של מפות GPS המשמשות לנהיגה כיום. פיתוח מפות היי-דפינישן יחייב למעשה מיפוי מחדש של כל הארצות ואחת הדרכים לעשות זאת היא שימוש במידע המגיע ממכוניות המצוידות בחיישנים מתאימים, כלומר מיפוי באמצעות קהל, טכנולוגיה שעליה בונה גם מובילאיי את מערכת המכונית האוטונומית שהיא מפתחת.

נאיר הדגיש שהמכונית בדרכה להפוך רק לעוד אחד מהמכשירים במסגרת עולם ה-Internet of Things, שהפיקוד עליה יוכל להתבצע מכל מקום באמצעות יישומים שונים. לאחרונה חתמה פורד הסכם עם Amazon Echo לשימוש ב-Alexa, המקבילה ל-Siri של אפל. טכנולוגיה זו עשויה להיות משולבת במכוניות פורד עוד השנה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!