פורד ו-DHL ייצרו במשותף וואן חשמלי לחלוקת דואר

  • DHL היא הבעלים של סטריטסקוטר, יצרנית כלי רכב חשמליים קטנים.
  • DHL מפעילה 2,500 סטריטסקוטר חשמליים.
  • הוואן החשמלי יתבסס על שאסי של פורד טרנזיט ותחילת ייצור צפויה בחודש הבא.

streetscooter1

אוטוניוז, 15.06.2017 – פורד תייצר עבור הדואר הגרמני מכונית חשמלית לחלוקת דואר וחבילות בשיתוף פעולה ראשון מסוגו בין שתי החברות. הדואר הגרמני כבר מפעיל מכונית חלוקה חשמלית קטנה יותר שפותחה ע”י StreetScooter, שפותחה Streetcar, חברה בבעלות DHL. בשנה שעברה הודיעה DHL שבכוונתה להתחיל בשיווק הסטריטסקוטר לצרכנים מחוץ למסגרת הדואר הגרמני וקבעה יעד מכירות של 10,000 כלי רכב בשנה. מחיר הסטריטסקוטר נקבע למעל 30,000 יורו.

שיתוף הפעולה עם פורד הוא לגבי כלי רכב חשמלי לחלוקה גדול יותר, וואן חשמלי, המפותח בשיתוף פעולה בין שני הצדדים. הוואן יתבסס על שאסי של פורד טרנזיט והוא יצויד במערכת חשמלית עם מבנה גוף מיוחד המבוסס על דרישות הדואר הגרמני.

הייצור מתוכנן להתחיל ביולי 2017 ועד סוף 2018 ירכוש הדואר הגרמני לפחות 2,500 כלי רכב שישמשו לחלוקה עירונית. זה יהיה הפרויקט הגדול ביותר לייצור באירופה של כלי רכב חשמלי לחלוקה עירונית, קובעת הודעה לעיתונות של DHL.

20,000 סטריטסקוטר בשנה

סטריטסקאר, כלי הרכב החשמלי הקטן שפותח ומיוצר ע"י סטריטסקוטר (סטריטסקוטר)
סטריטקאר, כלי הרכב החשמלי הקטן שפותח ומיוצר ע”י סטריטסקוטר (סטריטסקוטר)

סטריטסקוטר מתכננת להרחיב את ייצור הסטריטקאר, כלי החלוקה הקטן ל-20,000 יחידות בשנה. לדברי החברה כיום משתמש הדואר הגרמני, עד כה הלקוח היחיד לכלי רכב אלה, ב-2,500 יחידות. כלי הרכב מיוצר בגרסאות שונות במפעל באאכן ובמפעל נוסף במדינן צפון ריין-ווסטפאליה.

 

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!