פורד הודיעה על פיטורי עובדים, רובם בצפון אמריקה ובאסיה

  • כ-900 מהמפוטרים יהיו עובדי צווארון לבן בצפון אמריקה.
  • פורד תמשיך לפעול בשלוש חזיתות עיקריות, כולל השקעות אגרסיביות וזהירות בטכנולוגיה חדשנית.
  • דונלד טראמפ טרם הגיב על הפיטורים.

אוטוניוז, 18.05.2017 – פורד הודיעה אתמול על כוונתה לפטר 10,000 עובדים עד סוף ספטמבר השנה. 1,400 עובדי צווארון לבן, שני שליש בצפון אמריקה והשאר באסיה ייהנו מפיטורים באמצעות פרישה מרצון וחבילות פיצויים מוגדלות.

פורד מפטרת עובדים בשני אזורים אלה, משום שבאזורים אחרים החברה כבר פיטרה עובדים. באירופה היא סגרה לפני מספר שנים מפעל גדול בבלגיה ושני מפעלי הרכבה בבריטניה בה היא מייצרת כיום רק מנועים. כתוצאה מפיטורים אלה פורד חזרה לרווחיות באירופה בשנה האחרונה.

“אנחנו נשארים ממוקדים בשלוש קדימויות אסטרטגיות שייצור ערך ויניעו גידול רווחים, הכולל ביצור עמודי הרווח בעסקי הליבה שלנו, שינוי תחומים שבהם קיימת רמת ביצועים נמוכה באופן מסורתי, והשקעה אגרסיבית, אבל זהירה, בהזדמנויות צומחות,” מסרה פורד בהודעה. “הפחתת עלויות והפיכה לרזים ויעילים ככל האפשר נותר גם חלק מהעבודה, כולל תכניות לקצץ 10% מעלות השכר הקבוע, ורמת האיוש בצפון אמריקה ובאסיה פסיפיק השנה, תוך שימוש בחבילות וולונטריות.”

נכון לעכשיו, יום ד’, 22:24, נשיא ארה”ב דונלד טראמפ, שנקלע למשבר קומיגייט ונלחם על חייו הפוליטיים, טרם הגיב בטויטר על הפיטורים הצפויים בפורד. תעשיית הרכב בכלל ופורד בפרט, היתה במוקד תעמולת הבחירות שלו, ואחרי הבחירות נדמה היה שהשפעתו חלחלה, כאשר פורד ביטלה השקעה של 1.6 מיליארד ד’ בהקמת מפעל במכסיקו והודיעה על השקעה בסך כמה מאות מיליוני דולרים בארה”ב ותוספת של 700 מקומות עבודה. אולם מהלך הפיטורים הנוכחי יבטל את גיוס העובדים ויותר לטראמפ על מה לצייץ, אם זה עדיין מעניין אותו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!