פורד, דומינו’ס פיצה במבחן לחלוקת פיצות במכונית אוטונומית

  • פורד ודומינו’ס יבדקו נכונות לקוחות לצאת מהבית לאסוף פיצה.
  • איום חדש על עבודתם של מחלקי הפיצות.
  • פורד פיוז’ן הייבריד אוטונומית תבצע משלוחי פיצות באן ארבור.
נערה מחלצת פיצה מחלון מיוחד בפורד פיוז’ן הייברדי (פורד)

אוטוניוז, 30.08.2017 – פורד ודומינו’ס פיצה יבחנו במשותף טכנולוגיה לחלוקת פיצות באמצעות כלי רכב אוטונומיים בניסוי שייערך באן ארבור, מישיגן ועתיד להעמיד בסכנה את פרנסתם של שליחי הפיצות. הניסוי יתבצע בשבועות הקרובים במכונית פורד פיוז’ן הייבריד בעלת יכולת נהיגה אוטונומית, אולם לעת את ינהג במכונית מהנדס בטיחות של פורד והיא תאויש ע”י צוותי פיתוח של החברה. המבחן העיקרי של המכונית יהיה השימוש שיעשה הצרכן הסופי, שיצטרך שיקבל מסרון כאשר המשלוח יתקרב לביתו והוא יונחה כיצד לשלוף את הפיצה באמצעות קוד סודי שיפתח את תא החימום הייחודי של דומינו’ס בעל הכינוי המסחרי Heatwave Compartment. הצרכן גם יוכל לעקוב באמצעות סימני GPS, אחר התקדמות המשלוח באמצעות גרסה משודרגת של האפליקציה של דומינו’ס.

ב-2015 חשפה דומינו’ס מכונית משלוחים קטנה, מבוססת שברולט ספארק ושכונתה DXP, שהותאמה למשלוחי פיצות והיתה יכולה לשאת את 80 משלוחים בו זמנית. זה היה טרם העידן שבו כל התפתחות אוטומוטיבית נכרכת בנהיגה אוטונומית, והמכונית תופעלה ע”י נהג אנושי, כאשר כל שאר המושבים הוסרו. במכונית הותקן תנור חימום לפיצות, שהלקוחות היו יכולים לפתוח אותו באמצעות מפתח מיוחד ולשלוף את הפיצה שלהם חמה מהתנור.

בניסוי החדש הדגש יהיה פחות על טכנולוגיית חימום האוכל והנגשתו לצרכן אלא על השילוב שבין מכונית אוטונומית לצרכנים. “ככל שאנו מגבירים את הבנתנו את ההזדמנות העסקית הטמונה בכלי רכב אוטונומיים לסיוע בתנועת אנשים וסחורות, אנו שמחים על הצטרפות דומינו’ס לחלק חשוב זה של תהליך הפיתוח”, אמר שריף מראקבי, סגן נשיא בפורד, כלי רכב אוטונומיים וחשמליים. “כחברה המתמקדת בחוויית הלקוח, דומינו’ס חולקת את החזון שלנו לעתיד המאופשר על ידי כלי רכב חכמים בסביבה חכמה שמשפרת את חייהם של האנשים.”

לדברי פורד ניסויים עם חברות כדומינו’ס הם הכרחיים כדי להבטיח שהטכנולוגיה שתיושם באופנים שיקדמו את חווית הלקוח. פורד מתכננת השקת מכונית אוטונומית, בעבר היא אף הודיעה שללא נהג וללא אביזרי נהיגה, כבר ב-2021.

אולם בשבוע שעבר, ג’ים האקט, הבוס החדש של פורד, אמר שכניסת מכוניות אוטונומיות והשתלבותן תהיה איטית יותר מאשר ההייפ שבתעשיה מתאר.

16 המטרים האחרונים

דומינו’ס שמצידה מעוניינת ללמוד מהניסוי כיצד לקוחותיה יגיבו על העובדה שהם יצטרכו לצאת מהבית כדי לקחת את הפיצה ולא יקבלו אותה מבן אנוש. “רוב השאלות שלנו הן לגבי ה-50 רגל (כ-16 מ’) האחרונים של חוויית המשלוח,” אמר ראסל ויינר, נשיא דומינו’ס ארה”ב. “למשל איך לקוחות יגיבו לצורך לצאת החוצה לקחת את האוכל שלהם? אנחנו צריכים לוודא שהממשק ברור ופשוט. אנחנו צריכים להבין אם הניסיון של הלקוח הוא שונה כאשר המכונית חונה בחניה לעומת ליד המדרכה. כל מחקר הבדיקות שלנו מתמקד במטרה שלנו להפוך יום אחד [חלוקת] משלוחים עם כלי רכב אוטונומיים לנהיגה עצמית חלקה וידידותית ללקוח ככל האפשר.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!