פולקסווגן תציג קונספט למיניוואן חשמלי, מיועד ל-Moia, מיזם חדש לתחבורה שיתופית

  • היורש של הטרנספורטר הראשון עם שני מנועים חשמליים והנעה כפולה.
  • מבוסס על פלטפורמת ה-MEB.
  • עתיד לשרת את Moia, פרויקט התחבורה השיתופית החדש של פולקסווגן.
החזית המעורפלת בצילום שפולקסווגן שחררה לא מסתיר את הדמיון לטייפ 2, הטרנספורטר הראשון (פולקסווגן)
החזית המעורפלת בצילום שפולקסווגן שחררה לא מסתיר את הדמיון לטייפ 2, הטרנספורטר הראשון (פולקסווגן)

אוטוניוז, 25.12.2016 – פולקסווגן תציג בתערוכת המכוניות של דטרויט בחודש הבא את הדגם השני של מכוניות חשמליות קונספטואליות בסידרת ה-I.D. הדגם יבוסס כמו קודמו שהוצג בפאריס על הפלטפורמה החשמלית MEB. פולקסווגן הודיעה שבכוונתה להציג 30 דגמים חשמליים עד 2025.

לדגם יהיו שני מנועים חשמליים, הנעה כפולה והוא “יצור קשר בין המקורות האגדתיים של מותג פולקסווגן ועתידו המחושמל,” נמסר בהודעה לעיתונות. “המקורות האגדתיים” הם ככל הנראה הפולקסווגן טייפ 2, הטרנספורטר הראשון שהפך לאחד מכלי הרכב המיתולוגיים ולמעשה היה המיניוואן הראשון בהיסטוריה של תעשיית הרכב.

דגם הקונספט יציג רמת קישוריות גבוהה, גלגל הגה שנעלם בקוקפיט כאשר מערכת נהיגה אוטנוומית מופעלת ושורה של חיישנים לנסיעה אוטונומית.

מויה, מותג תחבורה שיתופית חדש

אולה הארם (משמאל) מנהל מותג מויה ומתיאס מולר, יו"ר הנהלת פולקסווגן, בהשקת המותג (פולקסווגן)
אולה הארם (משמאל) מנהל מותג מויה ומתיאס מולר, יו”ר הנהלת פולקסווגן, בהשקת המותג (פולקסווגן)

הדגם הזה עתיד לשרת את Moia, מותג חדש של פולקסווגן האמור לספק שירותי תחבורה שיתופית בדומה לאובר. Moia הוקם החדש והוא ימנף בין השאר את השקעת 300 מ’ הדולרים של פולקסווגן ב-Gett שבוצעה מוקדם יותר השנה.

מויה מתכננת השקת שירות שאטלים גמיש על קווי אוטובוסים קיימים ולנצל את הגמישות של השירות וגם להפעיל שירותים הדומים לאלה של אובר. החברה שואפת להציג מחירים דומים לאלה של אוטובוסים והשירות יוזמן באמצעות אפליקציה בסמארטפון. “עד 2021 לבטח נרעה מספר ערים ברחבי העולם שיפעילו ציים אוטונומיים,” אמר בהשקת המותג אולה הארמס, מנהל המותג החדש.

פולקסווגן תממן את מויה בשנתיים הקרובות בסכום בין שלוש ספרות במיליוני יורו והחברה גם תחפש מימון חיצוני. בתוך שנתיים עד ארבע שנים החברה מצפה להכנסות “באזור של מספר מיליארדים,” צוטט מויה באוטומוטיב ניוז.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!