פולקסווגן סדריק – מראה עתידני וקונספט להדגמת טכנולוגיות העתיד

  • פולקסווגן מציגה בתערוכת ג’נבה דגם הקונספט המשלב טכנולוגיות עתידיות.
  • עיצוב כשל קופסה מלבנית ושטח חלונות גדול.
  • כלי הרכב פותח במרכז חדש של הקבוצה ליד ברלין.
מתיאס מולר, הבוס של פולקסווגן, מציג את הסדריק (פולקסווגן)
מתיאס מולר, הבוס של פולקסווגן, מציג את הסדריק (פולקסווגן)

אוטוניוז, 07.03.2017 – קבוצת פולקסווגן מגדילה את השקעתה בתחבורה עתידית. אם עד כה עיקר החידושים היו טכנולוגיים, מתחת לפחים ונסתרים מהעין, הרי שבתערוכת ג’נבה מציגה הקבוצה דגם העונה לשם Sedric (ראשי תיבות ל-self-driving car), המציג קונספט חדש לכלי רכב עתידני. מיותר לציין שמדובר בכלי רכב חשמלי, מקושר ואוטונומי, טכנולוגיות שקבוצת פולקסווגן שוקדת, כמו שאר קבוצות הרכב בעולם, על פיתוחן והטמעתן בדורות כלי הרכב הבאים.

הסדריק הוא דגם הקונספט הראשון המייצג מאמצים של כל קבוצת פולקסווגן ולא של מותג בודד. הוא תוכנן ע”י שלושה בכירים בקבוצה: מיכאל מאור, ראש העיצוב, יוהאן יונגוירת מנהל הפעילות הדיגיטלית ואולריך איינהורן, מנהל המו”פ בקבוצה. צורת הסדריק היא של קופסה מלבנית גבוהה עם פינות מעוגלות ומשטחי זכוכית גדולים. גלגליו מחופים בכיסויים שנועדו לשפר את זרימת האויר. שתי דלתות הצד נפתחות בגלישה לפנים ולאחור.

צילומים: פולקסווגן

כלי הרכב בוחן את אפשרויות התחבורה השיתופית שבה משתמשים רבים יעשו שימוש באותו כלי רכב. נהיגת כלי הרכב מתבצעת באופן קולי והמנוע החשמלי מותקן על הציר האחורי. הספקו 136 כ”ס ומערכת מצברי ליתיום-יון המותקנת בריצפת המכונית מספיקה לטווח של כ-400 ק”מ.

מערכת הנהיגה האוטונומית, ברמה 5, הרמה הגבוהה בותר, מצוידת בחמישה מכשירי ליידאר המותקנים על גלגל. לכלי הרכב גם שבע מצלמות ועוד חיישני רדאר.

דגם הקונספט פותח ב-Future Centre Europe בפוטסדאם, גרמניה. “סדריק הוא המתאבן לכלי רכב אוטומטיים ברמת האוטומציה הגבוהה ביותר,” אמר יו”ר הנהלת קבוצת פולקסווגן מתיאס מילר. “סדריק, באופן עצמאי, שולטת בכל פונקציות הנהיגה, והיא פותחה באופן שיטתי לעמוד בדרישות הצרכן. תדבר אל הסדריק כמו שתדבר על הסייע האישי… סדריק יוצרת תחושה של מרחב רב, כמו לאונג’ על ארבע גלגלים.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!