פולקסווגן תייצר את ה-I.D. Buzz החשמלית החל ב-2022

  • מכונית הקונספט המסחרית הוצגה בינואר האחרון בדטרויט וזכתה לתגובות נלהבות.
  • תיוצר בגרסת נוסעים ובגרסה להובלת סחורות בתחום העירוני.
  • ההודעה פורסמה בקליפורניה, באחד מארועי המכוניות המפורסמים של השנה.
הרברט דיס (מימין) יו”ר הנהלת פולקסווגן פרטיות ואקהארד שולץ, ה-CEO של פולקסווגן מסחריות, מודיעים בפבל ביץ’ על השקת הדגם החשמלי (פולקסווגן)

אוטוניוז, 19.08.2017 – פולקסווגן הודיעה ביום אתמול (ו’) על כוונתה לייצר את הדגם החשמלי של הפולקסווגן טרנספורטר, I.D. Buzz. הדגם הוצג כקונספט בתערוכת המכוניות של צפון אמריקה בינואר האחרון. פלקסווגן מתכננת להשיק אותו ב-2022. ההודעה נעשתה בפבל-ביץ’, קליפורניה, במהלך שבוע המכוניות השנתי הנערך בחצי האי מונטרי ומרכז סביבו התעניינות ניכרת, בייחוד באירוע המכוניות הקלאסיות, שיגיע לשיאו היום.

הרברט דיס, יו”ר הנהלת פולקסווגן פרטיות אמר שבעקבות הצגת המכונית בדטרויט התקבלו מכתבים מלקוחות שביקשו שהמכונית תיוצר.

דיס חשף גם פרטים טכניים אחדים על הדגם המתוכנן. כמו בדגם הקונספט המצברים יותקנו ברצפת כלי הרכב, מה שיאפשר יצירת בסיס גלגלים גדול וחלל פנימי גדול שיתאים הן להובלת נוסעים והן להובלת מטענים. הדגם ייוצר הן כדגם נוסעים והן כוואן, I.D Buzz Cargo לחלוקת סחורות עירונית כאשר הוא גם יהיה ברמה 3 של נהיגה אוטונומית. “זהו קונספט אידאלי לואן חשמלי במיוחד בפנים הערים,” אמר אקהארד שולץ, ה-CEO של פולקסווגן מסחריות, שהפרויקט הזה יתבצע תחת חסותו.

באירוע ההכרזה על הדגם החדש נכחה גם משפחתו של בן פונס, יבואן מכוניות פולקסווגן להולנד מאמצע שנות ה-40′. פונס היה הסוכן הראשון של פולקסווגן מחוץ לגרמניה אחרי המלחמה והוא הציע לפולקסווגן לייצר את הטרנספורטר, T2, כאשר איורים שהוא אייר העניקו למתכנני פולקסווגן את ההשראה לתכנון כלי הרכב שהפך בשנות ה-60′ לאחד הסמלים של תנועת ההיפים בארה”ב.

פולקסווגן מתכננת לשווק את מכוניות ה-I.D. בארה”ב, אירופה וסין. בתחילה תשווק המכונית הקומפקטית החשמלית I.D. ובעקבותיה ה-I.D. Buzz. במסגרת תכנית ‘אסטרטגיה 2025’ מתכננת פולקסווגן השקה של 30 דגמים חשמליים לגמרי עד 2025.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!