פולקסווגן בשיחות להקמת מיזם משותף לייצור מכוניות חשמליות בסין

יואכים הייצמן, נשיא פולקסווגן סין ואן ג'ין, יו"ר JAC, חותמים על מזכר ההבנות (פולקסווגן)
יואכים הייצמן, נשיא פולקסווגן סין ואן ג’ין, יו”ר JAC, חותמים על מזכר ההבנות (פולקסווגן)

אוטוניוז, 08.09.2016 – קבוצת פולקסווגן ויצרנית המכוניות הסינית Anhui Jianghuai Automobile (JAC) חתמו אתמול (ד’) על מזכר הבנות לניהול שיחות על הקמת מיזם משותף לפיתוח וייצור כלי רכב חשמליים בסין. החברות יערכו בדיקת היתכנות למיזם המשותף שאמור לעסוק במחקר ופיתוח, ייצור, מכירות ומתן שירותי ניידות בתחום שבסין מכונה New Energy Vehicle (NEV). המטרה הראשונה והעיקרית של הפרויקט היא פיתוח מכונית עם אפס פליטות.

JAC, יצרנית הרכב הסינית התשיעית בגודלה ובבעלות ממשלתית, מייצרת סוגי כלי רכב שונים, קלים וכבדים כולל משאיות ואוטובוסים, מנועים ותיבות הילוכים. בחצי השנה הראשון של 2016 החברה ייצרה כ-334,000 כלי רכב ושלדות. ל-JAC אין עדיין אף מיזם משותף עם יצרניות רכב זרות. לפי האוטומוטיב ניוז יורופ סין חלפה בשנה שעברה על ארה”ב והפכה ליצרנית המכוניות החשמליות הגדולה בעולם ו-JAC היא בין עשר החברות הגדולות בסגמנט שוק זה.

מותגיה השונים של פולקסווגן עוסקים כבר מזה תקופה ארוכה בפיתוח כלי רכב חשמליים, ידע שמן הסתם יעשה בו שימוש במיזם המשותף החדש. בשנים הקרובות מתכננת הקבוצה להשיק כ-30 דגמים חשמליים בעקבות מספר דגמים חשמליים שכבר משווקים.

בשבוע שעבר פורסם במדיה הסינית ש-JAC מעוניינת בהקמת מיזם משותף עם פולקסווגן לייצור טנדרים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!